Wycieczka do lasu, Kangurki i Tygryski, 22.09.2015 undefined

Wycieczka do lasu, Kangurki i Tygryski, 22.09.2015

W ramach obchodów Święta Drzewa przedszkolaki udały się na wycieczkę do lasu w Zabierzowie. Na spotkanie z leśną przygodą zaprosił Nas pan komendant Marek Pacek, który od kilku lat – z ramienia nadleśnictwa Krzeszowice – współdziała z naszym przedszkolem. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca leśnika oraz wysłuchały wielu ciekawostek na temat wykonywanej przez gościa pracy.

Największą atrakcją dla przedszkolaków był jednak spacer leśnymi drogami, dzięki któremu mogły lepiej poznając bogatą florę lasu. Przedszkolaki podziwiały również kolorowe, jesienne drzewa, obejrzały mrowisko, nory zwierząt oraz spróchniałe pnie ściętych drzew. Z pomocą leśniczego rozpoznawały niektóre gatunki drzew, ich owoce a także okazy niektórych grzybów.

Wycieczka okazała cię cennym źródłem wiedzy dla naszych najmłodszych podróżników.

Sylwia Gurgacz
01.10.2015