Wycieczka do OSP Daniszyn  undefined
Dzień Strażaka

Wycieczka do OSP Daniszyn

Korzystając z zaproszenia i gościnności strażaków dziś tj. 23.05.2018r. udaliśmy się na wycieczkę do remizy strażackiej w Daniszynie. W szczególności słowa podziękowania kierujemy do Pana Piotra Niśkiewicza, który zawsze służy pomocą i w ciekawy sposób przekazał dzieciom cenne informacje na temat bezpieczeństwa i pracy w straży.
Głównym celem wycieczki było poznanie specyfiki pracy strażaka. Podczas wycieczki strażacy opowiedzieli o funkcjonowaniu straży. Omówili, na czym polega praca i pomoc strażaka ochotnika. Główną atrakcją spotkania było poznanie nowego samochodu strażackiego. Dzieci z bliska podziwiały wyposażenie wozu, mieli również okazję być pasażerem i zasiąść na fotelach samochodu. Największą atrakcja okazało się bycie strażakiem na "żywo" i pierwsza próba gaszenia pożaru (fikcyjnego) prawdziwą strażacką "sikawką". Na zakończenie (jak to bywa w naszej zaprzyjaźnionej i zawsze chętnej do pomocy OSP Daniszyn) każdy z hełmu strażackiego poczęstował się cukierkiem pozostawionym przez Strażaka "Łasucha". Serdecznie dziękujemy za ciekawą lekcję, która dostarczyła dzieciom wiele wrażeń i cennych informacji.
Arleta Gorzelana