Wycieczka do Ostrołęki

Dzieci z najstarszych grup przedszkolnych "SŁONECZKA" i "SMERFY" odwiedziły w dn. 19.05.2022 r. Pomnik Mauzoleum Żołnierzy poległych w Bitwie pod Ostrołęką usytuowane na Fortach Bema w Ostrołęce.
Podczas spotkania z panią przewodnik dzieci dowiedziały się jak ważne jest to miejsce pamięci dla Ostrołęczan.
Pomnik Mauzoleum wybudowany został z okazji setnej rocznicy bitwy pod Ostrołęką w 1831 roku. Podczas zwiedzania dzieci mogły zobaczyc kolekcję ołowianych żołnierzyków przekazane dla Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce przez Marka Axentowicza. Najbardziej zainteresowani byli chłopcy. Wiele figurek znajdujących się na ekspozycji były malowane ręcznie. Wśród zdjęć i eksponatów mogliśmy obejrzeć mundury żołnierzy piechoty. Największym zainteresowaniem cieszyły się repliki armat i sprzętu wojskowego zgromadzone na terenie zielonym Mauzoleum .
Zakończeniem zwiedzania był spacer po wałach fortecznych gdzie mogliśmy podziwiać piękno wiosennej przyrody.
Przedszkole Rzekuń