WYCIECZKA DO ZATORU undefined

WYCIECZKA DO ZATORU

W czwartek ,17 września 2015r., dzieci z grup I-IV Przedszkola Samorządowego w Nowym Brzesku wyruszyły na wycieczkę do parków rozrywki w Zatorze.
Największą atrakcją była ścieżka edukacyjna w starym lesie, bogata nie tylko w "ożywione" prehistoryczne gady, ale również w piękne, kilkusetletnie okazy drzew. To tu można podziwiać największego na świecie ruchomego T-Rexa!
Obowiązkowo zajrzeliśmy także do Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, które jest wyjątkowym miejscem, gdzie można obejrzeć m.in. poszczególne części szkieletów, czy jaja dinozaurów, kolekcje skamieniałych ważek, ptaków i ryb, oraz największy w Polsce szkielet 9 metrowego Jangczuanozaura. W muzeum można też zobaczyć paleontologiczne wykopalisko Tuodziengozaura. W międzyczasie dzieci świetnie bawiły się na placu zabaw, gdzie korzystały z wielu urządzeń przeznaczonych tylko dla nich.
Był też seans w kinie 3D, tam obejrzeliśmy historię wesołych pszczółek- wrażeń było wiele. Odwiedziliśmy również dom do góry nogami. Następnie kolorowym pociągiem pojechaliśmy do Parku Bajek i Stworzeń Wodnych. Tam dzieci odwiedziły znajomych z bajek, m.in. Czerwonego Kapturka, Trzy Świnki i inne. Na koniec naszej wyprawy udaliśmy się jeszcze do Parku Owadów, gdzie dzieci mogły zobaczyć 16 gigantycznych figur, które ruszając się wydawały odgłosy. Były to m.in. konik polny, biedronka, mrówka, jelonek rogacz, larwa motyla, modliszka, skorpion, stonka, żuk rohatyniec, mucha, skorek. Wszyscy uczestnicy wyjazdu bawili się doskonale w pełni korzystając ze wszystkich atrakcji. Pogoda cały czas nam dopisywała.. Czas wspólnie spędzony w "Dinozatorlandzie" pozostawił w dzieciach niezapomniane wrażenia. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc podczas wycieczki i mile spędzony czas.

Katarzyna Wójcik
20.09.2015