Wycieczka grupy IV do Gminnej Biblioteki w Kowali undefined

Wycieczka grupy IV do Gminnej Biblioteki w Kowali

W dniach 28 - 30.09.15 obchodziliśmy w przedszkolu Dni Patrona. Podjęliśmy wiele zadań związanych z realizacją Projektu ,,Tydzień Patrona – Juliana Tuwima"’. Chętne dzieci z pomocą mam uczą się na pamięć wierszyków, które będą recytować podczas konkursu recytatorskiego. Inne dzieci wykonały prace na konkurs plastyczny. Dzieci codziennie słuchają wierszy nagranych na płycie CD
w wykonaniu Piotra Fronczewskiego. Dzisiaj oglądaliśmy Kąciki Patrona wyeksponowane w poszczególnych grupach. Następnie wybraliśmy się do biblioteki, gdzie dzieci zapoznały się z zgromadzonym tam księgozbiorem. Najbardziej podobały się przedszkolakom encyklopedie i książki ze zwierzętami, szczególnie z końmi. Potem pani bibliotekarka zapoznała dzieci z twórczością Juliana Tuwima, zaprezentowała im książki tego autora. Podczas czytania wierszy przez panią bibliotekarkę, dzieci były bardzo skupione, a wiersz ,,Murzynek Bambo" recytowały razem z nią. Obiecały, że wrócą tu z rodzicami, by wypożyczać ciekawe książki.

Opracowała: Ludwika Kruk
01.10.2015