Żabki i Misie z MP 14 w Płocku obchodziły Światowy Dzień Zwierząt undefined
Dzień Zwierząt

Żabki i Misie z MP 14 w Płocku obchodziły Światowy Dzień Zwierząt

Dnia 5 października br. dzieci z grupy Żabek i Misiów Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku spotkały się na obchodach Światowego Dnia Zwierząt, który ustanowiony został w 1931 r. na konwencji ekologicznej we Florencji. W Polsce po raz pierwszy obchodzony był w 1993 r. Dzień ten ma na celu uświadomić wszystkim ludziom, że zwierzęta to istoty żywe i odczuwające, dlatego przysługuje im prawo do godnego traktowania przez człowieka i do zapewnienia bezpiecznego środowiska życia.
Na obchody tego święta zarówno Żabki, jak i Misie, udekorowane zostały opaskami z różnymi zwierzętami, które nazywały w trakcie "Parady zwierząt", a następnie utrwalały ich nazwy podczas wesołych zabaw ruchowych i tanecznych. Dzieci słuchały i odgadywały głosy zwierząt, a także rozwiązywały zagadki-rymowanki za pomocą naśladowania ich. Bardzo chętnie też rozmawiały o tym, w jaki sposób opiekują się zwierzątkami, które mają w swoich domach i co należy zapewnić każdemu kotkowi i pieskowi, aby był zdrowy i szczęśliwy. Jako plastyczną pamiątkę z obchodów święta każde dziecko otrzymało obrazek zwierzątka, któremu miało za zadanie narysować wymyślony dla niego dom. Całe spotkanie zakończyło się w witaminowym smaku, bo przedszkolaki, po zabawach matematycznych z owocami, z apetytem zajadały wybrany przez siebie owoc.
17.10.2017
Ewa Chylińska