Bezpieczeństwo w ruchu drogowym - warsztaty.  undefined

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym - warsztaty.

28 marca wszystkie nasze przedszkolaki brały udział w warsztatach edukacyjnych o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowy, przeprowadzonych przez firmę "GALILEO dobrze się składa".

Warsztaty te miały na celu utrwalenie wiadomości oraz przygotowanie uczestników do prawidłowego funkcjonowania w ruchu drogowym oraz prawidłowym reagowaniu w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. W trakcie zajęć przedszkolaki:

- przypomniały sobie podstawowe zasady prawidłowego funkcjonowania w ruchu drogowym (jako piesi) oraz bezpiecznego korzystania ze środków transportu;
- utrwaliły znaki drogowe, numery alarmowe pogotowia, policji, straży pożarnej oraz numer alarmowy 112;
- poznały bezpieczne sposoby na organizację czasu wolnego poza domem;
- poznały zasady właściwego zachowania i reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia.
Każde dziecko miało okazję poskładać duże modele karetki pogotowia , policji, straży pożarnej , helikopterów ratunkowych, szpitala itp.
Modele te posłużyły im później do super zabawy.

29.03.2017
Pani Agnieszka