Dzień Marchewki w grupie "Żabki" undefined

Dzień Marchewki w grupie "Żabki"

Dnia 22 października dzieci w grupie "Żabki" obchodziły Dzień Marchewki. Tego dnia przedszkolaki przyszły do przedszkola w ubrankach koloru pomarańczowego, a sala była udekorowana oczywiście marchewkami. Głównym celem akcji było promowanie spożywania warzyw. Wszystkie działania w tym dniu były związane tematycznie z marchewką. Świętowanie rozpoczęło się od wręczenia każdemu dziecku opaski z wizerunkiem marchewki. Dzieci brały udział w zabawach muzycznych, ruchowych, plastycznych z marchewką, jako główną bohaterką dnia. Dużą radość sprawiło dzieciom rozpoznawanie marchewki wśród innych jarzyn, wspólne wyklejanie dużej sylwety marchewki, chrupanie surowej marchewki oraz spożywanie ciasta, soku i samodzielnie zrobionej surówki z marchwi. Śmiechu i zabawy było co niemiara - ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był wyjątkowy od wszystkich - marchewkowy, zakręcony... Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte. Serdecznie dziękuję Rodzicom za wyposażenie dzieci w potrzebne w tym dniu produkty i przybory, a w szczególności mamie Leny za upieczenie dla dzieci pysznego ciasta marchewkowego udekorowanego pięknymi marchewkami oraz mamie Michaliny za przygotowanie soku z marchwi.
Wiesława Gierszewska