DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA undefined

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

23 listopada 2012 r. dzieci z Przedszkola Miejskiego w Białym Borze obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia pod hasłem:

"Dziś w przedszkolu jest wesoło, misie z nami tańczą w koło"

Celem całego przedsięwzięcia było między innymi: przybliżenie dzieciom historii powstania pluszowego misia, przedstawienie różnych sylwetek misiów - bohaterów bajek tj.: Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Kolargol, Yogi, Gumisie; zachęcenie do poszanowania zabawek oraz poznanie podstawowych wiadomości o życiu niedźwiedzi.

Przedszkolaki przyniosły z domu swoją ulubioną maskotkę, zaprosiły je do gimnastyki porannej, brały udział w quizie "Co wiemy o misiach?", wyklejały misie z bibułki, oglądały film z cyklu: "Miś Uszatek", ale przede wszystkim bawiły się przy piosenkach: "Pokochaj Pluszowego Misia", "Jadą, jadą misie", "Dwa malutkie misie". Dzieci smakowały "małe co nieco", czyli słodki miodek.

Zabawa była znakomita, wszystkim dopisywał dobry humor, nie brakowało także ochoty do pląsów - szkoda, że dzień minął tak szybko!
23.11.2012
Barbara Alenowicz