FESTYN RODZINNY U USZATKA undefined

FESTYN RODZINNY U USZATKA

Nic nie wskazywało na tak piękną pogodę tego dnia. Przez ostatnie dwa tygodnie aura wskazywała na to, że i w sobotę będzie chłodno i padać będzie deszcz. Jednak organizatorzy Festynu byli przekonani, że zgodnie z tradycją dzień festynu będzie piękny i słoneczny. I tak się stało. I tym razem pogoda nie zawiodła.
Dnia 30 maja 2015 roku od samego rana w ogrodzie trwały ostatnie przygotowania do Festynu. O godzinie 9.30 na scenę wyszła pani dyrektor i ogłosiła rozpoczęcie festynu zapraszając wszystkich gości do obejrzenia występów przygotowanych przez grupy naszego przedszkola.
Rodzice z wielkim zainteresowaniem obejrzeli występy taneczne swoich dzieci. Grupy na scenie zaprezentowały się profesjonalnie, a szczególną nagrodą były oklaski rodziców,którym pokaz bardzo się podobał. Po występach wszystkich grup dzieci z życzeniami powróciły do swoich rodziców, z którymi rozpoczęli wielkie świętowanie korzystając z atrakcji jakie zostały dla nich przygotowane. A było w czym wybierać.
Na samej scenie gościliśmy magika, który zaprezentował swój pokaz Magik Show. Zabawy do repertuaru dziecięcego, przy którym chętnie bawili się również dorośli poprowadziła pani Katarzyna Farba ze studia aktorskiego "YAPA". Dosyć długo wszyscy oczekiwaliśmy na spektakl "Z wizytą w Smerfowej wiosce", ale nie żałowaliśmy tego, ponieważ smerfy tak nas oczarowały, że niemal od razu się z nimi zaprzyjaźniliśmy. Zabawa z nimi przeniosła się poza scenę do Wioski Smerfowej, gdzie dalej mogliśmy pofiglować z bohaterami jednej z ulubionej bajki. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowali również chłopcy chodzący do naszego przedszkola i przynależący do szkoły sztuk walki Banzai – wraz ze swym nauczycielem, panem Tomaszem Sikorą, przedstawili elementy JiuJitsu.
Równolegle w ogrodzie stacjonowały różne stanowiska. Dużym zainteresowaniem cieszył się, jak przy każdej takiej okazji, dmuchany zamek oraz zjeżdżalnia. Tutaj dzieci mogły wyzwolić swoją energię pod okiem opiekunów.
Dzieci chętnie podchodziły do dwóch przygotowanych stanowisk, przy których panie Kasia Dudek i Dominika oraz Lidka i Ola malowały przy pomocy specjalnych kredek twarze dzieci. Tutaj gusta młodych nie zmieniły się znacznie, najchętniej wybierano motyw motylka oraz spidermana. Ale nie zabrakło również kotków, piesków, misiów, tygrysków, clownów.
W innym zakątku ogrodu można było otrzymać balonik skręcany dłońmi pani Anitki. Tutaj kolejka też była nie mała.
W okolicach samej sceny swoją lokalizację miał hit tegorocznego festynu – stanowisko z malowaniem koszulek prowadzony przez panią Małgosię Srokę. Tutaj odbywało się malowanie motywów na koszulkach, które stały się unikatowym gadżetem każdego kto spróbował własnych sił.
W ogrodzie spotkać można było również przedstawicieli Straży Miejskiej, którzy prowadzili wśród dzieci profilaktykę. Tuż przed wakacjami to najlepszy czas by przypomnieć dzieciom zasady zabaw i bezpiecznego postępowania.
Na parkingu przedszkolnym tuż przy ogrodzie stała prawdziwa karetka, przyjechał nią tata bliźniaczek z grupy IV A pan Bartosz Mrózek. Każdy chętny mógł wejść do karetki sprawdzić, jak wygląda jej wnętrze, gdzie lekarz i ratownicy mieszczą ten cały potrzebny sprzęt do ratowania. Niektórzy sprawdzali czy potrafili by przeprowadzić masaż serca – w karetce był fantom oraz specjalny miernik do sprawdzenia siły naszych ucisków na serce.
Jak na każdy piknik rodzinny przystało, nie zabrakło zaplecza gastronomicznego, gdzie można było poczęstować się soczystymi owocami, zasmakować pysznego ciasta, posilić się kiełbaską z grilla oraz pysznym bigosem. Obsługa stanowisk gastronomicznych nieźle dała sobie radę z wielkimi kolejkami.
W tym miejscu organizatorzy Festynu pragną serdecznie podziękować pracownikom przedszkola, którzy pomagali przy przygotowaniach oraz brali udział w samym Festynie. Panom Rysiowi i Andrzejowi dziękujemy za wielką pomoc techniczną oraz obsługę grilli w ten gorący dzień. Paniom z punktów gastronomicznych dziękujemy za wytrwałość i sprawną obsługę. Paniom z poszczególnych stanowisk z atrakcjami dziękuję za zaangażowanie.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniach do dnia Festynu. Wszystkim Mamom dziękujemy za pyszne ciasta. Tatusiom za pomoc techniczną w przed dzień jak i w dniu festynu.
Ogromne podziękowania pragniemy złożyć Sponsorom, dzięki którym mogliśmy zorganizować większość atrakcji.

tekst - Małgorzata Kuś,
zdjęcia – Małgorzata Sroka