KOLOROW GZECHOTKI - MOTYLKI undefined

KOLOROW GZECHOTKI - MOTYLKI

W dniach 15. – 19.02. w grupie "Motylki" realizowaliśmy temat kompleksowy "Muzyka jest wszędzie". W ramach tego tygodnia dzieci rozpoznawały i nazywały różne instrumenty muzyczne, grały na instrumentach perkusyjnych akompaniamenty do piosenki. Podczas zabawy plastycznej wykonały piękne kolorowe grzechotki. Pani Aneta przygotowała dla nich różne materiały sypkie: groch, fasolę, kaszę, ryż, które dzieci rozpoznawały i nazywały, a potem samodzielnie wypełniały wybranym produktem plastikową butelkę. Każda butelka została pięknie przyozdobiona kolorowymi pomponikami i serduszkami. Kiedy instrumenty były gotowe dzieci mogły na nich zagrać przy dźwiękach piosenki. W przedszkolu bardzo często gości muzyka, piosenki, dzieci bardzo lubią taka formę zabawy i nauki. Tydzień w którym muzyka była wszędzie bardzo podobał się dzieciom i dostarczył im nowych wrażeń.
Angelika Kalka