Pasowanie na przedszkolaka undefined

"PASOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW" 14.10.2013r.
To już tradycja, że dzień 14 października w naszym przedszkolu jest świętem dzieci. Tego dnia starsze przedszkolaki biorą udział w uroczystym spotkaniu, w czasie którego odbywa się pasowanie.
Tak też było w tym roku. Pani dyrektor dokonała aktu mianowania dzieci oraz nadania poszczególnym grupom nazw mieszkańców lasu.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 16.10.2013
W październiku, gdy dzieci zdążyły się już zaaklimatyzować do warunków przedszkolnych, dopiero wtedy, gdy zostały otarte "ostanie łzy," dzieci z młodszych grup zostały przyjęte do naszej przedszkolnej rodziny. "Maluszki" i "Średniaki" do pasowania przygotowywały się praktycznie od początku pobytu w przedszkolu, gdyż centralną częścią uroczystości był krótki program artystyczny. Były tańce, wierszyki, występy.
Następnie dzieci złożyły przysięgę prawdziwego przedszkolaka:

"Dziś jest nasze pasowanie, są tu nasze drogie panie.
Już od dzisiaj przyrzekamy, że przedszkole pokochamy.
Co dzień bawić się będziemy i jedzonko ładnie zjemy.
I uśmiechem przywitamy przychodzące po nas mamy."

W dalszej części uroczystości Pani Dyrektor pasowała każde dziecko wielkim "maczkiem" na przedszkolaka, a każdej grupie nadała nazwę leśnego zwierzątka. Na zakończenie każdy z małych bohaterów otrzymał Dyplom Przedszkolaka i słodki upominek. Emocjom i wzruszeniom nie było końca. Niewątpliwie był to jeden z najważniejszych i najbardziej wzruszających dni w życiu naszych małych przedszkolaków.
11.11.2013