Wiosenny zielony ogródek u "Misiów" undefined

Wiosenny zielony ogródek u "Misiów"

Zima ciągnęła się bardzo długo.

"Misie" nie mogły się doczekać nadejścia wiosny. Chciały to przyspieszyć, więc 5 kwietnia założyły wiosenny zielony ogródek w sali.

Zanim zaczęły siać i sadzić, oglądały, porównywały kształt, wielkość, barwę nasion różnych warzyw – fasoli, grochu, pomidora, buraczka, ogórka, bobu, marchewki, pietruszki, cebuli. Zapoznały się także z wyglądem ziaren kukurydzy i pszenicy.

Potem do przygotowanych pojemników z ziemią każdy mógł posiać nasiona, posadzić cebulę i fasolę, buraka a nawet ziemniaka. W przezroczystych pojemnikach będzie można również obserwować kiełkowanie fasoli i bobu.

W ten sposób powstał w kąciku przyrody na nasłonecznionym parapecie wiosenny warzywny ogródek "Misiów". Teraz tylko przedszkolaki muszą pamiętać o tym, aby roślinki podlewać, bo przecież każdy z nas wie, że roślinka, aby mogła rosnąć potrzebuje słońca i wody. Już wkrótce będziemy mogli kłaść na kanapki szczypiorek z własnego ogródka!.

Edukacja przyrodnicza dzieci w wieku przedszkolnym, stwarza możliwość obcowania z przyrodą, a także kształtuje pozytywne postawy wobec świata przyrody.
Celem edukacji przyrodniczej w przedszkolu jest:

-zbliżenie dziecka do przyrody, ukształtowanie właściwego, opiekuńczego stosunku do roślin i zwierząt, doprowadzenie do zrozumienia stanowiska i roli człowieka w przyrodzie,
-doprowadzenie poprzez obserwacje do zrozumienia, że rośliny i zwierzęta przy całej swej odmienności posiadają wspólne cechy, podlegają tym samym prawom – rosną, rozwijają się i rozmnażają.


Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i wrażliwości emocjonalnej. Dzieci są niestrudzonymi badaczami przyrody, są ciekawe świata i w związku z tym organizowanie i tworzenie warunków do badania jest podstawą ich rozwoju.
event_note
10.04.2013
attachment
40
perm_identity
Danuta Sieklucka