Wizyta Pani Pielęgniarki w przedszkolu undefined

Wizyta Pani Pielęgniarki w przedszkolu

Dnia 29 stycznia 2014r. przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Danielowicach miały okazję lepiej poznać zawód Pielęgniarki. Zaprosiliśmy do nas Panią, która na co dzień pracuje w Ośrodku Zdrowia w Domaniowie.

Nasz gość w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam, na czym polega ta praca i jaki wiele przynosi radości.

W czasie spotkania dowiedzieliśmy się także, w jaki sposób możemy zapobiegać infekcjom, jak chronić się przed chorobami, jak należy dbać o higienę i jak właściwie się odżywiać. Mogliśmy dokładnie obejrzeć przyrząd do mierzenia ciśnienia, szpatułki do sprawdzania gardła, stetoskop. Niektórzy z nas mieli okazję posłuchać jak bije serce kolegi lub koleżanki. Na zakończenie zrobiliśmy z Panią pamiątkowe zdjęcie, wręczyliśmy jej laurkę w podziękowaniu za przybycie do naszego przedszkola a Pani pielęgniarka podarowała każdemu z nas naklejki.
29.01.2014
Maria Gardas