Wizyta ratownika medycznego undefined

Wizyta ratownika medycznego

W dniu 9 kwietnia grupę "Króliczki" odwiedził ratownik medyczny, w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia. Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy). Nasz pan ratownik zwrócił też uwagę, żeby dzieci właściwie przewożone były samochodem tzn. zawsze w foteliku i w mocno zapiętych pasach. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zadawały pytania dotyczące m.in. zachowania się podczas skaleczeń oraz chciały wiedzieć, jaką szkołę należy skończyć, by móc wykonywać w przyszłości zawód ratownika medycznego. Dzięki takiemu spotkaniu dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.
29.04.2013
Aneta Strzeszewska