Zajęcia sportowe w Tauron Arenie undefined

Zajęcia sportowe w Tauron Arenie

Wiek przedszkolny to okres wzrastającej sprawności ruchowej. U starszych przedszkolaków obserwuje się ogromną potrzebę ruchu i dlatego mówi się o nadruchliwości oraz o konieczności zaspokojenia głodu ruchu dzieci. O rozwój fizyczny i sprawność ruchową przedszkolaków mają dbać zarówno rodzice jak i nauczyciele.
Zgodnie z prawidłowościami rozwoju fizycznego starszych przedszkolaków monotonny nawet dwukilometrowy spacer za rękę jest dla dziecka bardzo męczący. Nie potrafi się ono dostosować do rytmu kroków dorosłego a trzymane stale za tą samą rękę deformuje kręgosłup. Jednocześnie to samo dziecko bez zmęczenia pokonuje drogę zdecydowanie dłuższą biegając, przeskakując przez przeszkody, wspinając się na konary, wbiegając na schody itp.
Mając tą wiedzę, dbając o wszechstronny rozwój dziecka, z radością powitaliśmy wiadomość, że Akademia Przedszkolaka w Tauron Arenie wznawia zajęcia.
Dlatego przedszkolaki z grupy 12 z Samorządowego Przedszkola nr 11 im. Misia Uszatka
z energią i zapałem udały się 19 stycznia 2021 roku na pierwsze zajęcia po dłuższej przerwie. Tu nic więcej nie trzeba pisać, proszę obejrzeć fotorelację…

Lucyna Kopek
Lucyna Kopek