west

star   5.0(14 opinii)

Informacje na temat placówki

O Akademii Przedszkolaka

Nasza placówka została założona, aby pomagać rodzicom i ich dzieciom w łagodny sposób przejść przez okres adaptacji i rozłąki. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy maluch poczuł się w Akademii Przedszkolaka jak w domu – otoczony ciepłą, rodzinną atmosferą.

Program edukacyjny

Chcemy nauczać naszych podopiecznych aktywnego uczestnictwa w otaczającym ich świecie. Pomagamy rozwijać ich osobowości twórcze, a także przygotować się do nauki w szkole.

🌻 „Sąsiedzi” – zapewniamy dzieciom kontakt z osobami z sąsiedztwa, dzięki czemu poszerzamy ich wiedzę na temat najbliższego otoczenia. W ten sposób mogą bliżej poznać panie ze sklepów, policjantów, lekarzy czy strażaków.

🌻 „Podróż po Europie” – zabieramy naszych podopiecznych na „wycieczki”, podczas których mają okazję poznać kulturę, kuchnię i tradycje naszych europejskich sąsiadów.

🌻 Wycieczki, konkursy, przedstawienia teatralne, wizyty gości – mające na celu zapoznanie dzieci ze środowiskiem lokalnym, a także zapewnienie im wielu nowych, ciekawych doświadczeń.

🌻 „Moi rodzice są najwspanialsi” – rodzice naszych podopiecznych będą mieli okazję zaprezentować przed dziećmi swoje talenty, zainteresowania czy zawody, w których pracują.

🌻 „Przedszkolak w kuchni” – nasi podopieczni mają mnóstwo okazji, żeby rozwijać swoje pasje kulinarne, własnoręcznie przygotowując proste potrawy.

🌻 Udział w projektach ogólnopolskich (jak chociażby „Cała Polska Czyta Dzieciom” czy „Necio.pl”) – każdy z nich na swój sposób wpływa na wszechstronny rozwój maluchów.

Metody edukacyjne

Zajęcia w Akademii Przedszkolaka opieramy na wielu metodach edukacyjnych; przybierają różne ciekawe formy, takie jak:

🌼 Pedagogika Zabawy,

🌼 Efekt Mozarta,

🌼 aktywne słuchanie muzyki metodą Batii Strauss,

🌼 muzykoterapia,

🌼 warsztaty teatralne,

🌼 zajęcia twórcze z wykorzystaniem różnych technik plastycznych,

🌼 gry i zabawy logopedyczne,

🌼 zajęcia ruchowe z elementami Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne,

🌼 Edukacja Przez Ruch D. Dziamskiej,

🌼 Metoda Dobrego Startu,

🌼 Przedszkolak Krok Drugi.

Udogodnienia w placówce

Czystość

Jedzenie

starstarstarstarstar

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

Placówka ma wolne miejsca
place