west

Wyróżniona
Prywatne
Niepubliczne Przedszkole "Creative Mind School" - Avatar

Niepubliczne Przedszkole "Creative Mind School"

Wolne miejsca
Wyróżniona
Prywatne
starstarstarstarstar_border
star   4.9(4 opinie)

Informacje na temat placówki

Kreatywność kluczem do sukcesu”, czyli filozofia Creative Mind School.

Wierzymy, że kreatywność jest prawdziwym kluczem do sukcesu – w końcu przejawia się na wielu płaszczyznach wykowywanych przez ludzi działań.

Każde dziecko ma w sobie pokłady kreatywności, które potrzebują tylko odpowiedniego bodźca i wsparcia, aby znaleźć ujście. Dlatego, jak tlen dla płomienia, staramy się być dla dzieci tym paliwem, które uwolni ich kreatywność. Ufamy, że dzięki odpowiedniemu jej pielęgnowaniu dzieci w przyszłości będą mogły łatwiej odnajdować się w nowych sytuacjach.

Celem naszej edukacji przedszkolnej jest osiągnięcie przez dziecko stanu gotowości do podjęcia nauki w szkole, ponadto posiadamy zaplecze do realizacji kształcenia specjalnego, a także wczesnego wspomagania rozwoju.

W stosunku do dzieci:

🎨 Zapewniamy maluchom najlepszą opiekę i poczucie bezpieczeństwa.

🎨 Chcemy wspierać ich wszechstronny rozwój, a wychowanie i kształcenie dopasowywać do ich indywidualnych potrzeb oraz możliwości.

🎨 Tworzymy warunki, w których mogą bezpiecznie się bawić i poznawać świat.

🎨 Wpajamy podopiecznym wartości płynące z dbania o siebie oraz otaczające ich środowisko naturalne.

🎨 Budujemy w nich poczucie tożsamości regionalnej i narodowej, rozwijając tym samym ich kompetencje społeczne i pomagając zrozumieć konwenanse.

🎨 Realizujemy kształcenie specjalne oraz wczesne wspomaganie rozwoju.

🎨 Przede wszystkim – przygotowujemy dzieci do osiągnięcia gotowości szkolnej.

Zajęcia:

W Creative Mind School jesteśmy wierni swoim ideałom, dlatego zajęcia dydaktyczne dla naszych podopiecznych zawsze pełne są kreatywnych wyzwań. Prowadzimy je za pomocą metod aktywizujących, które mają za zadanie wspomagać proces twórczego myślenia!

Blisko współpracujemy z autorytetami w dziedzinie kreatywności.

Przestrzeń dla dzieci:

W placówkach Creative Mind School posiadamy certyfikowane Sale Integracji Sensorycznej oraz Sale Doświadczania Świata, które wykorzystujemy zgodnie z metodą SNOEZELEN. Jesteśmy również laureatami plebiscytu „Orły Edukacji”, niezmiennie od 2019 r.

Galeria zdjęć (13)

Relaks
II danie
Podwieczorek
Zabawy w kącikach/Zabawy w ogrodzie

translate
Zajęcia dydaktyczne wg.normy programowej dla przedszkoli prowadzone na podstawie programu MEN.
Program ten przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz jest zgodny z założeniami aktualnej "Podstawy programowej wychowania przedszkolnego" i zaleceń Ministra Edukacji Narodowej- prowadzone codziennie, obejmujące zajęcia główne oraz popołudniowe (10 razy w tygodniu). Zajęcia prowadzone atrakcyjnymi metodami nauczania, w tym metod aktywizujących.
translate
Zajęcia języka angielskiego
Prowadzone codziennie (5 razy w tygodniu) zajęcia językowe w oparciu o Autorski Program Nauczania i wsparciu Programu nauczania zgodnego z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego, wplataniu Autorskich Projektów Edukacyjnych.
bedroom_baby
Zajęcia bębniarskie
Zajęcia wspomagające rozwój społeczny, poczucie rytmu, koncentracje uwagi, komponowania muzyki oraz kreatywności, zajęcia prowadzone 1 raz w tygodniu.
sports_kabaddi
Zajęcia gimnastyki ogólnorozwojowej
Zajęcia korekcyjne zapobiegające wadom postawy, rozwijające ogólną sprawność ruchową motoryki dużej i małej, prowadzone 1 raz w tygodniu.
Warsztaty plastyczno-modelarskie
Warsztaty pozwalają dzieciom rozwinąć skrzydła swojej wyobraźni oraz zapoznają je z podstawowymi zagadnieniami z dziedziny sztuki.
Spotkania podróżnicze
Za zajęcia odpowiadać będzie firma Poznajemy Świat, a ich celem będzie polisensoryczne poznawanie innych kultur na świecie, nauka tolerancji i wspólnoty, rozwijanie własnej wrażliwości i wiedzy o otaczającym środowisku
sports_martial_arts
JOGA dla dzieci
Zajęcia aktywujące kreatywność poprzez ruch i zabawę pamiętając przy tym o zdrowym trybie życia. Nauka i zabawa jogi wpływa korzystanie na rozwój fizyczny, emocjonalny, społeczny dzieci, poprawia ich kondycję, elastyczność mięśni oraz pewność siebie, nauka poprzez ruch rozwija pamięć i stymuluje prawidłową postawę ciała i poprawne nawyki oddechowe. Z zajęć dzieci wychodzą uśmiechnięci i pełni energii. Dodatkowymi elementami na zajęciach jest bajkoterapia, muzykoterapia, relaks, masaż oraz mindfulness.
public
Spotkania z artystą
Jak sama nazwa wskazuje, to projekty o charakterze artystycznym, do świata sztuki wprowadzać Dzieci będzie Pani Sylwia Żabor - Żakowska.
Zajęcia taneczne z emocjami
Koncepcja firmy Roar Dance – obudź w sobie Lwa!, która odpowiadać będzie za zajęcia taneczno – rozwojowe. Każda lekcja prowadzona przez nich jest w formie tanecznego opowiadania, co sprawia, że dzieci są zaangażowane podczas spotkania. To na czym charateryzują się zajęci to: rozwój świadomości emocjonalnej, odwagi (pewności siebie), nauka choreografii.
public
Zajęcia "Mały Architekt"
Zajęcia rozwijające myślenie przestrzenne oraz wszelkie umiejętności przyszłego inżyniera. Uczą dzieci, jak wspaniałym i wszechstronnym kierunkiem jest architektura. Wymaga ona bowiem zarówno zmysłu plastycznego, jak i władania naukami ścisłymi oraz empatii do ludzi.
pedal_bike
Zajęcia "Mały Inżynier"
Dzieci spotkają się ze światem nauki, próbować będą zrozumieć procesy zachodzące w środowisku i najbliższym otoczeniu, stawiamy na rozbudzanie ich ciekawości wobec świata i nabywanie umiejętności wnioskowania oraz rozwiązywania problemów.

Placówka obecnie prowadzi rekrutację

Psycholog i terapeuta
Katarzyna Szewczyk - Avatar
Katarzyna Szewczyk
Dyrektor placówki i nauczyciel dyplomowany i terapueta SDŚ

Opinie i ocena rodziców

star
4.9
star
4.9

Czystość

starstarstarstarstar

starstarstarstarstar

Jedzenie

starstarstarstarstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

Placówka ma wolne miejsca
place