west

Prywatne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Przedszkole Międzynarodowe BRITANNICA tworzymy tak, aby nasi podopieczni czuli się bezpiecznie i swobodnie. Wspieramy ich naturalny rozwój w taki sposób, aby każdy otrzymał równy start w dalszej edukacji.

Nasza wykwalifikowana kadra nauczycielska podchodzi do każdego z dzieci indywidualnie. Odpowiadamy na ich potrzeby i kształtujemy w nich inteligencję emocjonalną - niezbędną do poradzenia sobie w dzisiejszym świecie - a także wspieramy w rozwijaniu indywidualnych zainteresowań.

Przedszkole to też przestrzeń na naukę umiejętności społecznych, dlatego nasi podopieczni od początku uczą się budowania relacji - zarówno z rówieśnikami, jak i z dorosłymi.

Dbamy o ich poczucie własnej wartości, więc stwarzamy warunki do zabawy tak, aby żaden z podopiecznych nie czuł się wykluczony. Dzieci uczymy szacunku do innych, niezależnie od ich predyspozycji fizycznych czy intelektualnych.

Nasi podopieczni z orzeczeniami o niepełnosprawności są otoczeni pełną opieką; wspomagamy ich we wczesnym rozwoju i dbamy, aby czuli się dobrze w grupie rówieśniczej.
Dzięki współpracy z gronem specjalistów jesteśmy w stanie zwracać szczególną uwagę na prawidłowy rozwój dzieci. W trosce o zdrowie naszych podopiecznych – w naszym przedszkolu stale obecny jest logopeda oraz psycholog, gotowi pomóc z każdym problemem.

Wierzymy w szczęśliwe dzieciństwo, dlatego w naszym przedszkolu nauka odbywa się poprzez zabawę, co pomaga najmłodszym w efektywnym przyswajaniu wiedzy. Bazujemy na szeregu różnych metod wychowawczych, aby tworzyć warunki przygotowujące do dalszych etapów edukacji, nie wywierając na podopiecznych presji. Wspomagamy się między innymi:

- Metodą V. Sherborne,

- Metodą Integracji Sensorycznej,

- Metodą Dobrego Startu,

- pedagogiką zabawy,

- bajkoterapią.

W BRITANNICE kształcimy dzieci w kierunku wielojęzyczności. Zdajemy sobie sprawę z tego, że młode umysły chłoną języki obce o wiele lepiej niż dorosłe.

Dzieci mają możliwość codziennego uczenia się języka angielskiego od brytyjskiego native speakera. Poza zajęciami przebywa on w placówce przez cały dzień i towarzyszy naszym podopiecznym w wykonywaniu codziennych czynności, komunikując się z nimi w języku angielskim.

Ponadto, dzieci w naszym przedszkolu mają możliwość dodatkowej, całkowicie nieodpłatnej nauki w języku chińskim i rosyjskim - których także nauczają native speakerzy!

Bierzemy też udział w międzynarodowych projektach, takich jak International School And Kindergarten, oraz licznych programach edukacyjnych - zachęcających dzieci do dbania o środowisko, popularyzujących codzienne czytanie i nie tylko.

Przedszkole BRITANNICA mieści się w otoczeniu odległym od miejskiego zgiełku - tuż obok placówki znajduje się park, przy którym ruchliwe ulice odchodzą w niepamięć. Regularne wycieczki i spacery dają najmłodszym możliwość obcowania ze zróżnicowaną przyrodą i uczenia się o niej poprzez zbieranie doświadczeń.

Niedaleko naszej placówki znajdują się odpowiednio przystosowane place zabaw, pełne najróżniejszych atestowanych atrakcji i zabawek. Wiemy, jak ważne dla małego organizmu jest przebywanie na świeżym powietrzu, dlatego czas na zabawy w otoczeniu przyrody mamy codziennie.

Pamiętając o tym, jak istotne w rozwoju malucha jest odpowiednie żywienie, w naszej własnej kuchni przygotowujemy posiłki pełnowartościowe, zróżnicowane i odpowiednio zbilansowane.

Dostosujemy także dietę w przypadku alergii pokarmowych - wykluczenia nie są dla nas niczym strasznym!

O ile tylko mamy miejsce - rekrutujemy przez cały rok! Dlatego zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszą placówką - najlepszym miejscem dla dziecka w Olsztynie!

Galeria zdjęć (15)

Logopedia

Przykładowy plan dnia

Przyjmowanie dzieci
Schodzenie się do przedszkola, wspólne powitanie, poranne ćwiczenia, zabawy indywidualne i swobodne.
Śniadanie
Zajęcia programowe
Organizowane według planów miesięcznych, zajęcia z języka angielskiego, rytmika, gimnastyka korekcyjna.
Zajęcia aktywne i twórcze
Wychowawczo-dydaktyczne, dodatkowe, zabawy i gry ruchowe i sportowe, zajęcia plastyczne i konstrukcyjne, ćwiczenia słuchowe i oddechowe, spacer, zabawy na świeżym powietrzu.
Obiad - zupa
Przygotowanie do obiadu: mycie rąk, nakrywanie do stołu. Nauka posługiwania się sztućcami, utrwalanie nawyków kulturalnego jedzenia.
Odpoczynek i relaks
Spokojne zabawy manipulacyjne i konstrukcyjne, zajęcia relaksujące, czytanie bajek, wyciszenie przy muzyce.
Obiad - danie główne
Przygotowanie do posiłku, mycie rąk. Utrwalanie nawyków kulturalnego jedzenia.
Zajęcia indywidualne i integracyjne
Zajęcia ruchowe, zabawy i gry indywidualne, zabawy na świeżym powietrzu, praca w kącikach zainteresowań, gry i zajęcia integracyjne.
Podwieczorek
Przygotowanie do posiłku, mycie rąk, nakrywanie do stołu.
Zajęcia popołudniowe
Zajęcia dowolne i dodatkowe, gry i zabawy dydaktyczne zgodne z potrzebami i zainteresowaniami dzieci. Rozchodzenie się dzieci do domów.

Zajęcia umuzykalniające

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

Placówka ma wolne miejsca
place