west

Integracyjne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Niepubliczne Przedszkole Aleksandra w Siedlcach to miejsce, w którym dzieci odkrywają swoje pasje. Tutaj, w atmosferze radości i zabawy, zostaną przygotowane do następnych etapów edukacyjnych. Tworzymy miejsce, gdzie dzieci nie są przedmiotem żadnego programu. Nie oczekujemy od nich nabycia takich lub innych umiejętności w określonym czasie. Nie osaczamy ich gąszczem zajęć dodatkowych, które mają uczynić z nich „młodych geniuszy”.

Najwięcej inspiracji czerpiemy z nurtów:
Rodzicielstwa bliskości – przede wszystkim wiarę w moc budowania prawdziwej relacji opartej na szacunku do drugiego człowieka,
Porozumienia bez przemocy (NVC) – wolę dotarcia do potrzeb drugiego człowieka, zamiast formułowania żądań i ocen,
Edukacji demokratycznej – przekonanie, że Dzieci nie trzeba zachęcać do poznawania świata i nauki – wystarczy im tego nie utrudniać,
Pozytywnej Dyscypliny - klasyczna metoda wychowawcza rozwijana od 30 lat. Wszyscy ludzie mają jedno podstawowe pragnienie: chcą czuć, że przynależą i że są ważni,
Pedagogiki Marii Montessori – uważną obserwację i podążanie za aktualnymi, indywidualnymi potrzebami i zainteresowaniami każdego Dziecka,
Pedagogiki Janusza Korczaka – szacunek do Dziecka jako człowieka rozwijającego się poprzez własną aktywność, partnerstwa Dziecka w procesie wychowania,
Podejście wychowawcze Jespera Juula – równa godność dorosłych i dzieci, autorytet dorosłego oparty na autentyczności

W działalności wychowawczej najważniejszym naszym celem jest wychowanie obywatela świata – otwartego na kulturową odmienność, a zarazem patriotę i człowieka o gruntownej wiedzy ogólnej. Stale poszerzamy horyzonty naszych Uczniów, dbamy o to, by poznawali i doceniali własny kraj, jego kulturę i dziedzictwo oraz piękno ojczystej mowy. W działalności edukacyjnej naszym najistotniejszym celem jest kształtowanie u Ucznia gotowości do uczenia się poprzez rozważania naukowe oraz poszukiwanie przez dziecko własnych rozwiązań.

Galeria zdjęć (7)

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

Placówka ma wolne miejsca
place