west

star   (-)

Informacje na temat placówki

Nasza Misja

Nasze przedszkole powstało z potrzeby stworzenia specjalnego miejsca – miejsca, w którym dzieci czułyby się bezpieczne, były szczęśliwe. Miejsce, które by pokochały. Kierujemy się w nim mottem „Pomóż mi zrobić to samemu”!

Chcemy wpierać podopiecznych w dążeniu do samodzielności i budowaniu poczucia własnej wartości. Pozwalamy każdemu z nich rozwijać się w zgodzie ze swoim indywidualnym rytmem.

W Angielskiej Chatce język angielski towarzyszy nam na każdym kroku. Dzieci uczą się go naturalnie – podczas zabaw, zajęć dydaktycznych, posiłków czy spacerów. W ten sposób mogą bez przeszkód przyswajać język, który jest kluczem do całego nowoczesnego świata.

Nasza filozofia

W relacji z maluchami bardzo ważne jest bycie uważnym na ich potrzeby, a także uczenie ich uważności wobec otaczającego ich świata oraz kłębiących się w nich, jeszcze nie do końca zrozumiałych emocji.

Przedszkole jest miejscem, w którym powinna zostać zachowana równowaga między zabawą, nauką i budowaniem relacji w grupie. Podopieczni Angielskiej Chatki mają czas zarówno na poznawanie otaczającego ich świata, a także na beztroską zabawę i zacieśnianie więzi z kolegami z grupy.

W Angielskiej Chatce:

🏡 jesteśmy uważni na potrzeby dzieci,

🏡 zapewniamy równowagę między ilością zajęć a czasem na odpoczynek i zabawę,

🏡 poświęcamy mnóstwo czasu na kształtowanie samodzielności i umiejętności komunikowania się u maluchów,

🏡 w nauczaniu języka angielskiego stosujemy metodę imersji językowej – dzieci mogą swobodnie korzystać z nieograniczonych pokładów swojej wyobraźni podczas najróżniejszych gier i zabaw,

🏡 pracujemy na piosenkach – w ten sposób nasi podopieczni mogą łatwiej przyswajać materiał,

🏡 korzystamy z elementów pedagogiki Marii Montessori,

🏡 posiadamy ogromne zaplecze odpowiednich pomocy dydaktycznych!

Galeria zdjęć (19)

Logopedia

Przykładowy plan dnia

Schodzenie się dzieci
Zabawy swobodne dzieci w kącikach zainteresowań, kontakty okolicznościowe i indywidualne z dziećmi.
Nauka przez Zabawę
Zabawy integracyjne w grupie organizowane przez nauczyciela, zabawy i ćwiczenia wspierające rozwój dziecka, rozmowy kierowe z dziećmi zgodnie z tematyka kompleksową i zainteresowaniami dzieci, zabawa z językiem angielskim, ćwiczenia ciszy wg koncepcji M. Montessori.
Śniadanie
Profilaktyka zębów, czynności samoobsługowe.
Zajęcia edukacyjne i Zajęcia dodatkowe
Zajęcia edukacyjne z dominacją aktywności: językowej, matematycznej, muzycznej, plastycznej, ruchowej, organizowane przez nauczyciela. Zajęcia dodatkowe według harmonogramu w danej grupie. Zajęcia z językiem angielskim.
Wyjście na świeże powietrze
Pobyt dzieci na świeżym powietrzu, spacery, wycieczki, gry i zabawy ruchowe, sportowe, rekreacyjne, prace porządkowe, ogrodnicze, obserwacje przyrodnicze, zabawy badawcze, poznawanie różnorodnych środowisk przyrodniczych.
Zabawy stolikowe
Układanie puzzli, historyjek obrazkowych, prace nauczyciela o charakterze obserwacyjnym, dowolna działalność wg koncepcji M. Montessori.
Obiad
Czynności toaletowe, przygotowanie do leżakowania.
Relaksacja
Odpoczynek dzieci, popołudnie z książką, słuchanie muzyki poważnej, klasycznej. Bajki i słuchowiska w języku angielskim.
Podwieczorek
Czas zabawy, obserwacji/Zajęcia dodatkowe
Czytanie bajek, zabawy zorganizowane lub dowolne z inicjatywy dzieci, kontakty indywidualne, praca nauczycielki o charakterze obserwacyjnym, wyrównawczym, stymulującym, gry edukacyjne, planszowe, zabawy z językiem angielskim. Zajęcia dodatkowe według harmonogramu w danej grupie.
Zabawy integracyjne, porządkowanie sali.

air

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

Placówka ma wolne miejsca
place