west

Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Niepubliczne Przedszkole Anglojęzyczne Chatka Małolatka powstało 2009 roku i działało w Tychach pod adresem Sublańska 99. Stopniowo powstawały kolejne oddziały przedszkola: na ul. Kurpińskiego 8-10, ul. Begonii 4 oraz na ulicy Hierowskiego 15.

W 2016 roku przedszkole podzieliło się administracyjnie - placówka znajdująca się na ulicy Begonii 4 usamodzielniła się i obecnie działa jako samodzielna jednostka pod nazwą Niepubliczne Przedszkole Angielska Chatka. Oba przedszkola ściśle ze sobą współpracują i dzielą podobne założenia funkcjonowania przedszkola i tworzenia środowiska przyjaznego dzieciom.

Misją naszego przedszkola jest stworzenie miejsca, które dziecko pokocha i gdzie będzie czuło się bezpieczne i szczęśliwe. Uważamy, że bardzo ważna w relacji z dzieckiem jest uważność ze strony nauczyciela na jego potrzeby, ale również uczenie dzieci postawy uważności wobec otaczającego je świata i własnych emocji. Wspieramy dzieci w dążeniu do samodzielności, budujemy w nich poczucie własnej wartości, pozwalamy im rozwijać się w swoim własnym tempie i zgodnie z własnym rytmem, uczymy jak rozpoznawać i komunikować swoje uczucia, jak rozwijać umiejętność samoregulacji. Pracujemy z dziećmi nad tym aby były odpowiedzialne, umiały wyrazić swoje zdanie i aby współpracowały z innymi, a nie rywalizowały. Czas w przedszkolu to równowaga pomiędzy uczeniem się i budowaniem relacji w grupie.

Dzieci mają u nas czas zarówno na poznawanie, doświadczanie świata, jak i odpoczynek oraz zabawę z innymi dziećmi. Podstawą naszej pracy jest szacunek dla indywidualności dziecka i wiara w jego wewnętrzny potencjał. Poprzez stworzenie anglojęzycznego środowiska podczas zabaw, zajęć dydaktycznych, posiłków, spacerów oraz w formie lekcji chcemy dać dzieciom możliwość naturalnego przyswojenia języka, który jest kluczem do współczesnego świata.

Nasza placówka wyróżnia się uważnością na potrzeby dziecka oraz równowagą pomiędzy ilością zajęć dydaktycznych a zajęciami rozwijającymi kompetencje emocjonalno -społeczne u dzieci. Innymi słowy dbamy o równowagę pomiędzy ilością zajęć dodatkowych a czasem na odpoczynek i zabawę z innymi dziećmi. Poświęcamy dużo czasu na kształtowanie samodzielności u dzieci i umiejętności komunikacji.

To co nas wyróżnia na tle innych placówek to fakt, że w nauczaniu języka angielskiego stosujemy metodę imersji językowej. Dzieci zachwycają nas swoją spontanicznością, kreatywnością i chęcią do zabawy. Ważne jest aby te ich naturalne cechy wykorzystać podczas nauki języka angielskiego. Wprowadzamy zabawy i gry w języku angielskim, znane dzieciom zabawy otrzymują swój odpowiednik w języku angielskim. Kluczem do sukcesu w nauce języka obcego dzieci jest powtarzanie słówek, zwrotów i wyrażeń w zrozumiałym dla dziecka kontekście. Wprowadzamy je w codziennych sytuacjach np. podczas mycia rąk, nakrywania do stołu czy sprzątania zabawek. Praca na piosenkach pozwala nam wielokrotnie powtarzać materiał bez nudy i znużenia.

Galeria zdjęć (37)

Logopedia

Przykładowy plan dnia

Schodzenie się dzieci.
Zabawy swobodne dzieci w kącikach zainteresowań, kontakty okolicznościowe i indywidualne z dziećmi.
Nauka przez Zabawę
Zabawy integracyjne w grupie organizowane przez nauczyciela, zabawy i ćwiczenia wspierające rozwój dziecka, rozmowy kierowe z dziećmi zgodnie z tematyka kompleksową i zainteresowaniami dzieci, zabawa z językiem angielskim, ćwiczenia ciszy wg koncepcji M. Montessori.
Śniadanie
Profilaktyka zębów, czynności samoobsługowe.
Zajęcia edukacyjne i Zajęcia dodatkowe
Zajęcia edukacyjne z dominacją aktywności: językowej, matematycznej, muzycznej, plastycznej, ruchowej, organizowane przez nauczyciela. Zajęcia dodatkowe według harmonogramu w danej grupie. Zajęcia z językiem angielskim.
Wyjście na świeże powietrze
Pobyt dzieci na świeżym powietrzu, spacery, wycieczki, gry i zabawy ruchowe, sportowe, rekreacyjne, prace porządkowe, ogrodnicze, obserwacje przyrodnicze, zabawy badawcze, poznawanie różnorodnych środowisk przyrodniczych.
Zabawy stolikowe
Układanie puzzli, historyjek obrazkowych, prace nauczyciela o charakterze obserwacyjnym, dowolna działalność wg koncepcji M. Montessori.
Obiad
Czynności toaletowe, przygotowanie do leżakowania.
Relaksacja
Odpoczynek dzieci, popołudnie z książką, słuchanie muzyki poważnej, klasycznej. Bajki i słuchowiska w języku angielskim.
Podwieczorek
Czas zabawy, obserwacji/Zajęcia dodatkowe
Czytanie bajek, zabawy zorganizowane lub dowolne z inicjatywy dzieci, kontakty indywidualne, praca nauczycielki o charakterze obserwacyjnym, wyrównawczym, stymulującym, gry edukacyjne, planszowe, zabawy z językiem angielskim. Zajęcia dodatkowe według harmonogramu w danej grupie.
Zabawy integracyjne, porządkowanie sali.

directions_run
Gimnastyka korekcyjna
local_florist
Zajęcia z elementami pedagogiki Marii Montessori
public
Zajęcia wiedzy o świecie „Mały globtrotter”
language
Zajęcia doświadczalne „Mały badacz”
pets
Zajęcia kreatywne
bezpłatne zajęcia kreatywne
bedroom_baby
Teatrzyki w języku angielskim i polskim
translate
Zajęcia matematyczne wg Gruszczyk Kolczyńskiej
local_florist
Zajęcia kształtujące kompetencje emocjonalno- społeczne

Placówka obecnie prowadzi rekrutację

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

Placówka ma wolne miejsca
place