west

starstarstarstarstar_border
star   4.9(5 opinii)

Informacje na temat placówki

Nasze Przedszkole to miejsce, w którym pielęgnujemy w dzieciach kreatywność, wyobraźnię, a przede wszystkim wiarę we własne możliwości. Zapewniamy dzieciom szansę wszechstronnego rozwoju, umiejętnie łącząc naukę i zabawę, wspierając twórczą aktywność dzieci i umacniając je w podejmowaniu samodzielnych wyzwań. Misją Przedszkola jest wychowanie pod okiem troskliwych i kompetentnych nauczycieli samodzielnego, kreatywnego i wierzącego we własne siły młodego człowieka.

Kadra Przedszkola to wykwalifikowani pedagodzy, pedagodzy specjalni, oligofrenopedagodzy, neurologopedzi, terapeuci Integracji Sensorycznej, nauczyciele języka angielskiego, psycholog, instruktor tańca oraz asystenci nauczyciela. Pracownicy placówki pogłębiają swoje kompetencje poprzez uczestnictwo na kolejnych kierunkach studiów oraz uczestnictwo w wielu kursach i szkoleniach.

Przedszkole „Bajkowy Zakątek” zapewnia dzieciom wielopoziomowy rozwój, organizując swoim podopiecznym, oprócz realizacji podstawy programowej, również dodatkowe zajęcia, m.in. zajęcia logopedyczne, zajęcia plastyczne, zajęcia taneczne, gimnastykę na mini siłowni, programowanie i kodowanie z elementami robotyki, sensoplastykę, bajkoterapię oraz muzykoterapię. Przedszkole realizuje również zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka (WWR) oraz prowadzi systematyczną terapię z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi: terapię neurologopedyczną, integrację sensoryczną, terapię polisensoryczną metodą Snoezelen, terapię psychologiczną oraz zajęcia korekcyjno-kompensacyjne z pedagogiem.

Budynek Przedszkola jest dostosowany do potrzeb dzieci oraz pracowników. Grupy przedszkolne przebywają w przystosowanych, estetycznych, nowoczesnych i multimedialne wyposażonych salach z łazienkami. Zajęcia dodatkowe organizowane są w dostosowanych miejscach: w przestronnej sali Integracji Sensorycznej, w innowacyjnej Sali Doświadczania Świata oraz w pełni wyposażonej sali logopedycznej.

Galeria zdjęć (31)

starstarstarstarstar

Jedzenie

starstarstarstarstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Główny Dworzec 7a, 13-230 Lidzbark