west

Niepubliczne
star   5.0(1 opinia)

Informacje na temat placówki

Wybierając dla swojego dziecka przedszkole, chcesz mieć pewność, że zostawiasz je w najlepszym możliwym miejscu - wychodząc naprzeciw Twoim oczekiwaniom, w naszym przedszkolu zapewniamy dzieciom naprawdę domową atmosferę, a Ciebie zapraszamy do stania się częścią naszej społeczności.

Nasza filozofia

W pracy z najmłodszymi aktywnie inspirujemy się wieloma sprawdzonymi metodami edukacyjnymi, takimi jak Plan Daltoński, Edukacja blisko natury, Metoda Marii Montessori czy Reggio Emilia.

Zachęcamy naszych podopiecznych do rozwijania się zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami i zainteresowaniami - zależy nam na tym, aby sami mogli wybrać, czego właściwie chcą się nauczyć. Zgodnie z naszą filozofią jesteśmy od tego, aby obserwować i pomagać dzieciom, zachęcać je do samodzielności i współpracy.

Jednocześnie wysoce cenimy sobie wychowanie blisko natury, dlatego proponujemy dzieciom szereg aktywności edukacyjnych w zakresie ekologii i aktywnego trybu życia. Pod naszym okiem Twoja pociecha będzie miała możliwość uprawiania roślin czy prowadzenia bezpiecznych eksperymentów.

Podział na grupy

W naszym przedszkolu dzieci pracują w trzech grupach:

- dwóch równoległych, mieszanych wiekowo od 3 do 5 roku życia;

- przygotowującej 6-latki do nauki szkolnej.

W Słonecznej Chatce

Codziennie wspieramy naszych podopiecznych w kształtowaniu samodzielności i odpowiedzialności za zadania i pracę. Uczymy ich wypracowywania wewnętrznej motywacji.

Dzieci codziennie przebywają na świeżym powietrzu: na jednym z naszych trzech ogrodzonych ogródków, z których każdy posiada inną fukcję: jeden wspomaga dziecięcą sensorykę, drugi pełni rolę naturalnej "sali" dydaktycznej, a trzeci przeznaczony jest do najczystszej zabawy.

Naszych podopiecznych uczymy także zasad współpracy i współżycia z innymi. Do każdego konfliktu podchodzimy z odpowiednią dozą empatii i zrozumienia i właśnie takie podejście staramy się wpoić najmłodszym.

W Słonecznej Chatce rekrutacja odbywa się dwuetapowo.

W pierwszej kolejności następuje rekrutacja wewnętrzna, czyli skierowana do rodziców tych dzieci, które uczęszczają już do naszego przedszkola.

Drugi etap to rekrutacja na pozostałe wolne miejsca.

Do Słonecznej Chatki w pierwszej kolejności przyjmujemy dzieci już do niej uczęszczające oraz ich rodzeństwo. Resztę wolnych miejsc wypełniamy według kolejności zgłoszeń.

Udogodnienia w placówce

record_voice_over
Logopedia

Przykładowy plan dnia

Witamy wszystkie nasze dzieci przychodzące do przedszkola
-Zabawy w kącikach zainteresowań podejmowane z inicjatywy dzieci -Czynności porządkowe, samoobsługowe, higieniczne;
Śniadanie
Poranek
Spotkanie w kręgu/Omówienie dnia/Czynności dyżurnych/Wspólne zajęcia tematyczne/Gimnastyka/Zabawy muzyczne, teatralne, integracyjne, ruchowe/Ćwiczenia i lekcje ciszy wprowadzające w pracę indywidualną dzieci,
Praca indywidualna dzieci
ćwiczenia praktyczne dnia codziennego; kształcenie zmysłów; edukacja matematyczna; edukacja językowa edukacja przyrodnicza W tym czasie zajęcia mogą odbywać się również w terenie : w ogrodzie przedszkolnym lub parku.
Obiad
Relaksacja/ zajęcia dodatkowe
mycie ząbków, relaksacja: lekcja ciszy, zabawy relaksacyjne, elementy, muzykoterapii, czytanie literatury dla dzieci, zajęcia dodatkowe W tym czasie dzieci mogą również przebywać w ogrodzie przedszkolnym.
Podwieczorek
Zabawy swobodne dzieci
w Sali zabaw, w ogrodzie przedszkolnym, zabawy w kącikach zainteresowań
Żegnamy nasze dzieci powracające do domu

Placówka obecnie prowadzi rekrutację

Opinie i ocena rodziców

star
5.0
star
5.0

Czystość

Jedzenie

starstarstarstarstar

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

Placówka ma wolne miejsca
place