west

Niepubliczne
star   5.0(1 opinia)

Informacje na temat placówki

W Niepublicznym Przedszkolu Ważka przykładamy dużą wagę do obecności sztuki w życiu naszych podopiecznych. Uważamy, że każde dziecko posiada ogromne pokłady kreatywności, dlatego chcemy tę kreatywność pielęgnować i jeszcze bardziej rozwijać – pozwalając maluchom na odkrywanie swoich licznych talentów. Każdego dnia organizujemy zajęcia z rysunku.

Naszym głównym celem jest zapewnienie dzieciom możliwości poznawania świata z wykorzystaniem swojej wrodzonej twórczości i czerpania pełnymi garściami radości, jaką niesie rozwijanie wrażliwości na otaczające nas piękno.

Prowadzone w przedszkolu Ważka codzienne zajęcia z rysunku mają na celu pozwolenie naszym podopiecznym na wyrażanie uczuć i emocji w najbardziej naturalny dla nich sposób. Do tego rozwijają one motorykę i przygotowują do podjęcia nauki pisania.

Niepubliczne Przedszkole Ważka znajduje się w centrum Krakowa, w sąsiedztwie dwóch parków – parku im. Stanisława Wyspiańskiego oraz Parku Krowoderskiego. W bliskim sąsiedztwie naszej placówki znajdują się także dwa place zabaw.

Galeria zdjęć (6)

Udogodnienia w placówce

audiotrack
Gabinety specjalistyczne
style
ac_unit
Klimatyzacja
air
Oczyszczacze powietrza
translate
Język hiszpański
phone_iphone
Aplikacja mobilna
outlined_flag
record_voice_over
Logopedia

Przykładowy plan dnia

07:00 - 08:30
Zaczynamy dzień zabawą, przygotowujemy pomoce do zajęć
To chwila integracji i aktywności, które pobudzają wyobraźnię. Zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne.
08:30 - 09:00
Na dobry początek dnia gimnastykujemy się rozwijamy nawyki higieniczne i samoobsługowe przed posiłkami. Przygotowujemy śniadanie.
09:00 - 09:30
Jemy śniadanie, próbując robić to samodzielnie, wspierani o wiadomości dotyczące zdrowych i dobrych produktów
Kształcenie nawyku estetycznego, kulturalnego i samodzielności.
09:30 - 10:00
Bierzemy udział w zajęciach dydaktycznych zgodnych z realizowaną podstawą programową, rozbudzających naszą ciekawość świata.
Edukacja zdrowotna, przyrodnicza, ekologiczna. Edukacja językowa, matematyczna, artystyczna. Edukacja społeczna, wprowadzanie wartości. Zajęcia dodatkowe prowadzone w grupach dostosowane czasowo do grupy wiekowej.
10:00 - 10:30
Przygotowujemy i jemy drugie śniadanie.
Talerz owoców.
10:30 - 12:00
Aktywność jednolita i zróżnicowana, inspirowana przez nauczyciela.
Bierzemy udział w zajęciach dodatkowych – językowych, sportowych, tanecznych. Idziemy na spacer na jeden z dwóch pobliskich placów zabaw lub do pobliskiego parku im. Stanisława Wyspiańskiego lub parku Krowoderskiego, obserwując przyrodę. Zabawy i gry sportowe – ćwiczenia kształtujące postawę. Imprezy okolicznościowe
12:00 - 12:15
Myjemy rączki i przygotowujemy się do obiadu.
Doskonalenie czynności samoobsługowych w szatni i łazience.
12:15 - 12:45
Jemy obiad.
Czynności higieniczno – porządkowe. Ćwiczenie umiejętności prawidłowego posługiwania się sztućcami. Wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania się.
12:45 - 13:45
Po obiedzie odpoczywamy.
Dzieci młodsze: leżakowanie -słuchanie bajek i muzyki relaksacyjnej. Dzieci starsze: zajęcia i zabawy wyciszające, ćwiczenia relaksacyjne, słuchanie bajek, zabawy integracyjne, tematyczne, konstrukcyjne, dydaktyczne, zajęcia dodatkowe.
13:45 - 14:15
Kontynuacja zajęć dydaktycznych.
Zabawy ruchowe.
14:15 - 15:00
Jemy podwieczorek
Czynności porządkowe, higieniczne i samoobsługowe.
15:00 - 17:00
Zabawy stymulujące aktywność dziecka
Rozwijamy talenty. Zabawy plastyczne, muzyczne, zabawy i gry sportowe. Indywidualne wspomaganie i korygowanie rozwoju, zabawy dowolne według indywidualnych zainteresowań. Gry manipulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne.

sports_kabaddi
Taniec
language
Robotyka
local_florist
Balet
Gimnastyka korekcyjna
Warsztaty o emocjach
Arteterapia
language
Szachy
Piłka
sports_martial_arts
Judo, karate
Zajęcia muzycze
Warsztaty plastyczne
Warsztaty teatralne
Warsztaty muzealne
Częste wizyty w Domu Józefa Mehoffera, będącego oddziałem Muzeum Narodowego przy ul. Krupniczej 26, oraz w innych krakowskich muzeach
public
Wycieczki edukacyjne i rekreacyjne

Placówka nie prowadzi rekrutacji

Opinie i ocena rodziców

star
5.0
star
5.0

Czystość

Jedzenie

starstarstarstarstar

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

ul. Rusznikarska 14A/XXII, 31-261 Kraków