west

Niepubliczne
Punkt przedszkolny
Niepubliczny Punkt Przedszkolny "Dwa Koty" - Avatar

Niepubliczny Punkt Przedszkolny "Dwa Koty"

Wolne miejsca
Wyróżniona
Niepubliczne
Punkt przedszkolny
star   5.0(8 opinii)

Informacje na temat placówki

Jesteśmy kameralnym przedszkolem o profilu muzyczno-językowym, w którym Twoje dziecko każdego dnia będzie miało okazję do poznawania otaczającego je świata za pomocą własnych zmysłów, eksperymentowania i testowania. Zapewniamy dzieciom najlepsze możliwe przygotowanie do edukacji szkolnej – nasi absolwenci i ich rodzice tylko to potwierdzają!

Przedszkole o profilu muzyczno-językowym

W Dwóch Kotach szczególną wagę przykładamy do rozwoju emocjonalno-społecznego naszych podopiecznych. Do potrzeb i możliwości każdego z nich podchodzimy w sposób indywidualny – jak wiadomo, każdy maluch rozwija się inaczej, interesuje się innymi rzeczami i w inny sposób wyraża emocje! W przedszkolu Dwa Koty prowadzimy profesjonalną edukację muzyczną. Twoje dziecko 3 razy w tygodniu będzie mogło uczestniczyć w zajęciach muzyczno-rytmicznych, prowadzonych metodą Carla Orffa oraz Emile'a Jaques-Dalcroze'a. Dodatkowo każdego dnia będzie miało okazję angażować się w muzyczne impresje z wykorzystaniem różnorodnych instrumentów, a cyklicznie będzie mogło brać udział w organizowanych przez nas projektach muzycznych.

Gdzie się znajdujemy?

Przedszkole Dwa Koty mieści się na Ursynowie, a konkretnie w jego cichej i spokojnej, pełnej zieleni części. W naszej placówce znajdują się dwie przestronne sale i pokój do zajęć indywidualnych.

Dokładamy wszelkich starań, aby oferowana przez nas przestrzeń zapewniała Twojemu maluchowi poczucie bezpieczeństwa oraz komfortowe warunki, pozwalające na efektywną naukę, wyśmienitą zabawę i harmonijny rozwój.

Jaka jest kadra Dwóch Kotów?

Przede wszystkim pełna zaangażowania i pasji! Nasi nauczyciele cieszą się z każdego małego kroku, postawionego przez naszych podopiecznych. To właśnie naszej kadrze zawdzięczamy wspaniały klimat, dzięki któremu maluchy czują się ważne, bezpieczne i akceptowane!

Galeria zdjęć (18)

Przykładowy plan dnia

07:30 - 09:00
Schodzenie się dzieci.
Wspieranie rozwoju dziecka przez zabawy i ćwiczenia prowadzone pod kierunkiem nauczyciela. Kontakty indywidualne z dziećmi i rodzicami. Zabawy swobodne, spontaniczne.
09:00 - 09:30
Poranny krąg.
Powitanie, swobodne wypowiedzi dzieci, polisensoryczna stymulacja zmysłów, ustalenie kalendarza i planu dnia, czynności organizacyjno-porządkowe.
09:30 - 10:00
Przygotowanie do śniadania.
Rozwijanie umiejętności samoobsługowych. Śniadanie – zwracanie uwagi na kulturalne spożywanie posiłku. Zachowanie porządku wokół siebie, prawidłowej postawy. Wdrażanie do czynności higienicznych i porządkowych po zakończeniu śniadania. Uświadamianie dzieciom wartości zdrowego odżywiania. Zwrócenie uwagi na konieczność mycia rąk przed i po posiłku.
10:00 - 11:15
Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą zgodnie z realizacją Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego.
Kształtowanie właściwej postawy społecznej w czasie zajęć i zabaw, stwarzanie sytuacji sprzyjających podejmowaniu inicjatywy przez dzieci. Zabawy integrujące grupę. Kształcenie i rozwijanie umiejętności plastycznych. Ćwiczenia ogólnorozwojowe doskonalące percepcję słuchową i wzrokową, grafomotorykę oraz rozwijające myślenie matematyczne. Zajęcia umuzykalniające, rytmiczno-muzyczne – rozwijanie poczucia rytmu, pamięci i słuchu muzycznego, zajęcia sprawnościowe i dodatkowe.
11:15 - 12:30
Organizacja zajęć na świeżym powietrzu – gry, zabawy ruchowe, zajęcia przyrodnicze, wycieczki i spacery, zabawy tropiące, zabawy swobodne.
12:30 - 13:00
Przygotowanie do obiadu. Czynności higieniczne. Obiad – kształtowanie umiejętności kulturalnego spożywania posiłków.
13:00 - 14:30
Relaksacja i odpoczynek dzieci młodszych.
Realizacja zadań edukacyjnych – kształtowanie gotowości szkolnej: przygotowanie do nauki czytania, pisania i liczenia. Zabawy wspomagające, ćwiczenia indywidualne z dziećmi dostosowane do ich możliwości. Ćwiczenia utrwalające wiadomości z zajęć edukacyjnych.
14:30 - 16:00
Działalność dzieci z dowolnie wybranym materiałem, zabawy swobodne w kącikach zainteresowań lub na świeżym powietrzu, zabawy muzyczno-ruchowe.
Zabawy i zajęcia umuzykalniające, działania plastyczno-konstrukcyjne, zajęcia języka angielskiego, zajęcia indywidualne i w małych grupach – wspomaganie rozwoju dziecka.
16:00 - 16:30
Przygotowanie do podwieczorku.
Czynności higieniczne. Podwieczorek – kształtowanie umiejętności kulturalnego spożywania posiłków.
16:30 - 18:00
Zabawy kierowane przez nauczyciela.
Wspomaganie indywidualnego rozwoju dziecka poprzez dostarczanie różnorodnych bodźców podnoszących jego kompetencje i umiejętności. Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań, gry i zabawy w małych zespołach lub indywidualnie, „chwila z książką”.
17:00 - 17:30
Przygotowanie do II podwieczorku.
Czynności higieniczne. II Podwieczorek – kształtowanie umiejętności kulturalnego spożywania posiłków (dla dzieci pozostających do godz. 18.00).

Zajęcia muzyczno-rytmiczne
Imprezy
pedal_bike
language
Indywidualne lekcje gry na pianinie
translate
Szachy
Judo

Placówka obecnie prowadzi rekrutację

Opinie i ocena rodziców

star
5.0
star
5.0

Czystość

Jedzenie

starstarstarstarstar

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

Placówka ma wolne miejsca
place