west

Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Przedszkole Ogrody Montessori filia JEŻYCE Zajezdnia nowa przystań edukacyjna w Poznaniu.

Przy skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Prusa, w pięknym i nowoczesnym kompleksie architektonicznym, wybudowanym kilka lat temu na terenach dawnej zajezdni tramwajowej przy ul. Gajowej, w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Zoo - poznajemy otoczenie poprzez naukę, zabawę i relaks - wszystko wg. najwspanialszych zasad świata, wg. zasad pedagogiki Marii Montessori.

Przedszkole czynne jest w dni robocze od poniedziałku do piątku od godz. 07:00 do godz. 17:00. Wyjątek stanowią dni ustawowo wolne od pracy oraz przerwa wakacyjna, której dokładna data jest każdorazowo ogłaszana z co najmniej kwartalnym wyprzedzeniem. W czasie każdej przerwy placówka, w ramach opłaty stałej za pobyt, zapewnia świadczenie usług w zakresie opieki nad dziećmi przez dyżurujące przedszkole zastępcze.

Placówka zastrzega sobie prawo do ustalenia dodatkowych, pojedynczych dni wolnych (tzw. długie weekendy) w danym roku, w których przedszkole będzie nieczynne. Dokładne daty ogłaszane są, najpóźniej przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego za pomocą środków komunikacji internetowej.

Zajęcia w Ogrodach Montessori prowadzone są w małych grupach, gwarantujących dobry kontakt z opiekunem w żłobku lub nauczycielem w przedszkolu. Opiekun w żłobku lub nauczyciel w przedszkolu odgrywa nieco inną rolę niż w tradycyjnym systemie opieki i edukacji – jest ON w pierwszej kolejności przewodnikiem i towarzyszem w nauce poznawania świata, a dopiero w drugiej kloejności mentorem i egzaminatorem. Kolejną odmianą prowadzenia żłobka i przedszkola wg. zasad pedagogiki Montessori jest zakres wiekowy klas (grup), które nie składają się z dzieci jednego rocznika, lecz świadomie budowane są w duchu zróżnicowania wiekowego, co pozwala młodszym dzieciom na nieprzerwane nawiązanie relacji z ich starszymi towarzyszami, którzy są dla nich wzorem i wsparciem na co dzień oraz starszym dzieciom na pomoc młodszym w najróżniejszych aktywnościach dnia codziennego, otaczanie ich opiekom i wsparciem.

Każdy z naszych żłobków Ogrody Montessori i każde z przedszkoli Ogrody Montessori różni się od standardowych placówek żłobkowych i przedszkolnych: wyposażeniem, pomocami edukacyjnymi i "zabawkami". Aranżacja przestrzeni, typy pomocy edukacyjnych i zakres tematyczny materiałów są jedyne w swoim rodzaju. Każdy żłobek Ogrody Montessori i każde przedszkole Ogrody Montessori prowadzi wyjątkowa kadra o kwalifikacjach potwierdzonych dyplomami kursów i szkoleń z dziedziny pedagogiki Marii Montessori.

Zarówno żłobek Ogrody Montessori jak i przedszkole Ogrody Montessori wyposażone są w sprzęty i pomoce edukacyjne dostosowane do wieku wszystkich dzieci w grupie. Wszystkie zabawki i pomoce edukacyjne są bezpieczne dla dzieci do 5 miesiąca 7 roku życia. Korzystamy z materiałów zgodnych z pedagogiką Marii Montessori. Pomoce dydaktyczne są w taki sposób dostępne, aby dzieci wg. własnego uznania, kiedy tylko zechcą mogły same po nie sięgać. Pomoce dydaktyczne mają swoje stałe miejsca „pobytu”, tak aby zachować ład w sali i dać szansę na zaspokojenei fazę wrażliwości na uporządkowanie przestrzeni wokół i u małych dzieci.

Dewiza Marii Montessori „pomóż mi zrobić to samemu” jest naszym naczelnym mottem do działania.

Udogodnienia w placówce

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

Placówka ma wolne miejsca
place