west

star   5.0(1 opinia)

Informacje na temat placówki

Filozofia Przystani Odkrywców

Zgodnie z zasadami pedagogiki Marii Montessori wierzymy, że Odkrywcą jest dziecko zaradne, ciekawe świata i chętne do uczestniczenia w różnego rodzaju zabawach. Taki maluch czerpie przyjemność z poznawania i odkrywania nowych miejsc, chętnie bawi się z innymi, a świat jest dla niego jedną wielką zagadką, której rozwikłanie staje się jego celem.

Każdy postawiony przez Odkrywcę krok napawa jego rodziców bezgraniczną dumą.

W Przystani Odkrywców

⚓ Twój maluch będzie mógł wypłynąć na głębokie wody pełne rozmaitych barw, zapachów dźwięków i odczuć. Poczuje prawdziwy wiatr w żaglach, dzięki któremu dopłynie do nieznanych dotąd lądów, zamieszkałych przez fascynująco różnych mieszkańców.

⚓ Będzie mógł odkrywać świat sam – dzięki czemu jeszcze bardziej się nim zachwyci.

⚓ Znajdzie tutaj także swój bezpieczny port, który wszelkie sztormy, szkwały i burze zawsze omijają szerokim łukiem i w którym nigdy nie dzieje się nic złego.

⚓ Zdobędzie także wiedzę i umiejętności, dzięki którym raz za razem będzie mógł odpływać dalej od portu, aby w końcu wyruszyć na pełne morze.

Edukacja w Przystani Odkrywców

Opieramy się na zasadach pedagogiki Marii Montessori. Dlaczego? Ponieważ zapewnia dziecku możliwość zdrowego, harmonijnego rozwijania się w zgodzie z jego własnym rytmem.

W duchu Montessori:

- maluch uczy się przez własne działanie, a nie przez działanie nauczyciela;

- nauczyciel uważnie obserwuje i śledzi jego postępy, zapewniając mu wsparcie w trudnych chwilach oraz dzieli z nim radość w związku z sukcesami;

- dziecko ćwiczy koncentrację i wytrwałość w dążeniu do realizacji swoich celów i zadań,

- dzięki przestrzeganiu ustalonych reguł czuje się bezpiecznie, a jego życie jest pozbawione chaosu;

- rozwija tak niezbędną w relacjach z innymi empatię, staje się wrażliwy na uczucia i potrzeby innych, a oni nie bagatelizują jego uczuć;

- możliwość wyboru aktywności, której chce się podjąć daje mu poczucie kontroli i możliwości samostanowienia o sobie;

- dzięki temu, że nasi nauczyciele ograniczają się do pozytywnego motywowania, dziecko nie obawia się kar, a samodzielne doświadczanie świata jest dla niego wystarczającą zachętą do działania;

- maluch uczy się także pomagać innym oraz tego, że inni będą pomagać jemu, co pozytywnie wpływa na rozwój umiejętności społecznych;

- uczy się zgodnie z własnymi możliwościami i zainteresowaniami, dzięki czemu nauka zawsze jest dla niego absorbująca i ciekawa.

Galeria zdjęć (19)

Czystość

Jedzenie

starstarstarstarstar

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

Placówka ma wolne miejsca
place