west

Publiczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Nasz Przedszkole umiejscowione jest w budynku Domu Ludowego w Rudzach w atrakcyjnej przyrodniczo okolicy. Na parterze przedszkola zlokalizowana jest szatnia dziecięca, dwie duże sale zajęć, z łazienkami dla dzieci oraz zaplecze kuchenne. Z tyłu  przedszkola znajduje się ogrodzony plac zabaw oraz boisko.

Jesteśmy placówką publiczną, prowadzącą działalność opiekuńczo- wychowawczo- dydaktyczną dla dzieci w wieku od 3- 6 lat.
Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-16:00, w tym czasie odbywają się zajęcia planowane i inspirowane przez nauczycielki oraz podejmowane z inicjatywy dzieci.

Do naszego przedszkola może uczęszczać 50 dzieci. Dzieci podzielone są na dwie grupy wiekowe: Maluszki 3,4 latki i Starszaki 5,6 latki. Każda grupa wiekowa ma do dyspozycji dużą i kolorową salę do zajęć i zabaw.

Jesteśmy placówką otwartą na potrzeby dzieci i rodziców. Ciepła, rodzinna atmosfera oraz  życzliwy i wykwalifikowany personel to nasze zalety.
Proponujemy zajęcia dostosowane do możliwości, zainteresowań oraz potrzeb dzieci. Dążymy do ukazania dzieciom ich mocnych stron i możliwości osiągania sukcesów, ale i radzenia sobie z porażkami. Wprowadzamy naszych przedszkolaków w świat wartości ogólnoludzkich takich jak: dobro, miłość, przyjaźń, prawda, piękno. Staramy się  kultywować tradycje rodzinne, dążymy do kształtowania poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej, środowiska lokalnego, regionu i kraju.

W naszym przedszkolu realizowany jest Program wychowania przedszkolnego, którego autorkami są Wiesława Żaba-Żabińska, Wioletta Majewska, Renata Paździo

Realizujemy projekty i programy edukacyjne :
-„Zabawy sztuką”- realizowany w grupie Maluszków,
- „Pokaż Maluszku, jak tupiesz nóżką”- realizowany w grupie Maluszków,
-  „20 minut dla Matematyki”-  realizowany w grupie Maluszków,
- „Skąd się biorą produkty ekologiczne”- realizowany w grupie Starszaków.

Prowadzimy zajęcia dodatkowe:
- religia ( 5-6-latki)
- j. angielski ( wszystkie grupy wiekowe)
- zajęcia logopedyczne

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Dworska 10, 32-640 Rudze