west

star   5.0(1 opinia)

Informacje na temat placówki

Fundacja SUPERSPRAWNI

Nasza fundacja powstała, aby dzieci z problemami mogły rozwijać się w swoim tempie, w atmosferze spokoju i całkowitej akceptacji – bez konieczności odbijania się od kolejnych specjalistów i szpitali.

Cała nasza kadra to zbiór niezwykłych osób o dobrych sercach, które dają potwierdzenie popularnym słowom „w grupie siła”. Wspieramy się i dzielimy pasją do tego, czym się zajmujemy. Uśmiechy naszych podopiecznych są dla nas niczym paliwo, dodając nam siły i wynagradzając za cały wysiłek włożony w ich rozwój!

Nasz żłobek

Codziennie zapewniamy maluchom zajęcia grupowe, plastyczne i sensoplastyczne. Dokładamy wszelkich starań, aby odbywały się one w zgodzie z indywidualnymi możliwościami naszych podopiecznych. Nasz zespół specjalistów czuwa nad tym, aby każdy maluch był w stanie uzyskać sprawność fizyczną, społeczną i psychiczną.

W SUPERSPRAWNYCH szczególną troską otaczamy także wcześniaki, gdyż wierzymy, że odebrany im czas można spokojnie nadrobić.

Oferujemy maluchom:

- gimnastykę z rehabilitantem,

- logorytmikę,

- zajęcia muzyczne,

- zajęcia sensoplastyczne,

- naukę języka angielskiego.

Żłobek SUPERSPRAWNI jest przystosowany do potrzeb wszystkich dzieci: zdrowych, z zaburzeniami rozwojowymi oraz z niepełnosprawnościami.

Przedszkole Terapeutyczne SUPERSPRAWNI

W codziennej pracy najbardziej cenimy sobie możliwość pomagania dzieciom!

Naszym pierwszym przedszkolakiem jest Olek – czyli synek Pani Prezes – który wspólnie z innymi maluchami każdego dnia zmaga się z trudami i wyzwaniami, jakie życie przed nim sprawia pod nogi.

Przedszkole przeznaczone jest dla dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną (ruchową i intelektualną). Zajmujemy się dziećmi od 2,5 nawet do 10 roku życia, jeżeli zachodzi potrzeba dłuższego pobytu w przedszkolu.

Obejmujemy terapią dzieci z różnymi zaburzeniami rozwoju, takimi jak:

- niepełnosprawność umysłowa,

- niepełnosprawność ruchowa,

- wrodzone wady genetyczne,

- wady słuchy i wzroku,

- autyzm.

SUPERSPRAWNI to miejsce, w którym zajęcia prowadzone są metodami terapii wspomagającej.

Nasi podopieczni mają możliwość zdecydowania o tym, co ich interesuje, jakich aktywności oraz w jaki sposób chcą się podjąć – nie ograniczamy przejawów dziecięcej kreatywności. Czas, który z nimi spędzamy, poświęcamy na tworzenie więzi.

Podstawę programową dla przedszkoli uzupełniamy o zajęcia:

- prowadzone metodą Dobrego Startu;

- terapeutyczne, zgodne z metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne;

- muzyczne, prowadzone metodą Batii Strauss;

- integracji sensorycznej;

- kulinarne;

- percepcyjne, prowadzone indywidualne oraz w grupie;

- sensoplastyczne;

Czystość

Jedzenie

starstarstarstarstar

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

Placówka ma wolne miejsca
place