west

Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

W Szkole i Przedszkolu im. Leonarda Da Vinci Twoje dziecko będzie miało zapewnione wszystko to, co najlepsze!

Komunikację Językiem Serca komunikacja w naszym przedszkolu odbywa się na zasadach empatii, szacunku i zrozumienia, dzięki czemu zaspokaja potrzeby rozmówcy i pomaga w budowaniu relacji.

Indywidualizm każdego z naszych podopiecznych postrzegamy jako osobę indywidualną, rozwijającą się w swoim własnym tempie. Obserwujemy dzieci, towarzysząc im na każdym kroku na tym emocjonującym początku ich przygody z edukacją, a efekty naszej pracy systematycznie przekazujemy rodzicom podczas konsultacji indywidualnych. W naszym przedszkolu grupy dobieramy pod względem rozwoju, a nie wieku maluchów.

Nowoczesne metody nauczania opieramy się na koncepcji przedszkoli Reggio Emilia, czyli najbardziej rozwijającej metodzie pracy z maluszkami. Dzięki niej każde dziecko może doświadczać świata z wykorzystaniem wszystkich swoich zmysłów.

Profesjonalną Kadrę która bezustannie podnosi swoje kwalifikacje, jest wrażliwa na potrzeby najmłodszych, a praca jest dla nich pasją.

CZYM SIĘ WYRÓŻNIAMY?

Autorskim programem nauczania - pozwalającym dzieciom odkrywać świat z wykorzystaniem wszystkim zmysłów!

Adaptacją bliskościową - specjalnym miejscem w placówce, w którym rodzice adaptujących się pociech mogą usiąść, wypić dobrą kawę czy popracować zdalnie, jednocześnie wspierając swoje maleństwo, kiedy zajdzie taka potrzeba. Plan każdej adaptacji ustalamy indywidualnie z rodzicami maluszków, wiedząc, że różne dzieci to różne potrzeby, a naszym priorytetem jest umożliwienie im wszystkim łagodnego przejścia przez ten stresujący czas, nie nakładając na nie presji czasu.

Stawianiem na sport - ruch towarzyszy nam cały czas, wspierając rozwój, zdrowie i kształtując osobowości naszych podopiecznych. Zachęcamy dzieci do  systematycznych ćwiczeń, odpowiadających ich rozwojowi i naturalnym zainteresowaniom,  pomagając im osiągnąć wysoki poziom sprawności ruchowej oraz wiele korzyści w rozwoju silnych cech charakteru.

Zajęciami dla dorosłych - jogatelesem, zajęciami sportowymi, językiem hiszpańskim.

Nowoczesnym budownictwem - nasze przestronne i jasne sale sprawiają, że dzieci czują się swobodnie i bezpiecznie

Naturalnym terenem wokół przedszkola - piękną i malowniczą okolicą, otoczona lasem. Pozwalającą na obcowanie z naturą i obserwację leśnych zwierząt. Zainspirowani pedagogiką przeżyć i przyrody, wykorzystujemy przestrzeń do inicjowania przez dzieci gier i  zabaw w naturze.

Galeria zdjęć (15)

Przykładowy plan dnia

06:30 - 08:20
Zabawy swobodne
Nasz dzień, rozpoczyna się od zabaw swobodnych w sali przedszkolnej, gdzie dzieci inicjują własne zabawy i zainteresowania. Oglądają wybrane przez siebie książeczki, bawią się w wymyślone przez nie zabawy, również jest to czas ,w którym zachęcamy dzieci do wspólnych gier planszowych, układanek tematycznych, wspólne wytwarzanie pozytywnej atmosfery w grupie zajmuje nam czas do śniadania.
08:20 - 08:30
Czynności higieniczne
Przed każdym posiłkiem wprowadzamy czynności samoobsługowe oraz sanitarno-higieniczne.
08:30 - 08:50
Śniadanie
08:50 - 09:00
09:00 - 09:30
Zajęcia dydaktyczne
Po skończonym śniadaniu, realizujemy zajęcia dydaktyczne, rozbudzając u dzieci zainteresowanie otaczającym go światem. Dostosowujemy potrzeby do grupy, przez różnorodne środki dydaktyczne, eksperymenty, zagadki, a także przez samodzielne doświadczanie. Nie brakuje wielu zabaw ruchowych, które są niezbędne w tym wieku rozwojowym.
09:30 - 10:00
Zajęcia ruchowo-sportowe
Dbamy o ruch dzieci, również poprzez codzienne zajęcia sportowe, które mają na celu przede wszystkim kształtowanie sprawności, rozwijanie motoryki dużej oraz małej.
10:00 - 10:45
Zajęcia muzyczne/plastyczne/kulinarne
Dwa razy w tygodniu prowadzone są zajęcia muzyczne, których celem jest rozbudzanie w dzieciach twórczych zachowań, poprzez śpiew, aktywny odbiór muzyki oraz instrumentacje. Raz w tygodniu prowadzimy zajęcia plastyczne, różnorodnymi technikami. Zachęcamy w ten sposób dzieci do kreatywności, ale przede wszystkim do odkrywania przyjemności z tworzenia. Raz na dwa tygodnie organizujemy w grupie zajęcia kulinarne, które cieszą się niezwykłym powodzeniem. Dzieci chętnie przygotowują przekąski.
10:45 - 11:20
Zabawy w ogrodzie przedszkolnym/ spacery w obrębie przedszkola/wyjścia do lasu.
11:20 - 11:30
11:30 - 12:00
Zupa
12:00 - 13:45
Relaksacja (grupa młodsza),Zabawy swobodne w sali lub na zewnątrz/ zajęcia muzyczne/ zajęcia dodatkowe.
13:45 - 14:00
14:00 - 14:30
Drugie danie
14:30 - 15:30
zabawy dowolne w sali/ zabawy w ogrodzie przedszkolnym/ zajęcia dodatkowe/ język angielski
15:30 - 15:40
15:40 - 16:00
Podwieczorek
16:00 - 18:00
Zajęcia mieszane, dowolne zależne od dnia
Zajęcia dodatkowe/ zabawy w ogrodzie przedszkolnym/indywidualizacja pracy (nadrabianie zaległości, praca z dzieckiem zdolnym), zabawy swobodne w wybranych kącikach tematycznych

public
Pianino
Nauka gry
local_florist
Śpiew z elementami emisji głosu
Taniec z elementami rytmiki

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

Placówka ma wolne miejsca
place