west

Punkt przedszkolny
star   (-)

Informacje na temat placówki

Tukan Terapeutyczny Punkt Przedszkolny powstał na bazie 10-ciu lat doświadczenia w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu. Do stworzenia innowacyjnej autorskiej metody edukacyjnej posiłkowałyśmy się także elementami innych metod terapeutycznych.

Przez 10 lat pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu zdobywaliśmy nie tylko nagrody i wyróżnienia, ale przede wszystkim – sympatię rodziców oraz ich dzieci!

Terapia dzieci stała się dla nas pasją, której postanowiliśmy oddać się bez reszty – tworząc zupełnie nową placówkę, w pełni dostosowaną do prowadzenia specjalistycznej terapii.

Metoda Tukana

Nasza autorska metoda skupia się w pełni na indywidualności każdego dziecka.

Na początku – jeszcze przed dobraniem odpowiednich technik – obserwujemy malucha oraz przeprowadzamy szczegółowy wywiad z jego rodzicami. Dzięki temu jesteśmy w stanie dokładnie określić potrzeby konkretnego dziecka, jego możliwości, mocne i słabe strony, a także zainteresowania.

Najważniejszym zadaniem prowadzonej przez nas terapii jest wspieranie rozwoju dziecka z wykorzystaniem pozytywnie wpływających na nie narzędzi oraz wspieranie jego indywidualności i wzmacnianie poczucia własnej wartości.

Kolejnym kluczowym elementem jest bliska współpraca z rodzicami, których w Tukanie uważamy za współterapeutów. To oni odgrywają kluczową rolę w rozwoju fizycznym i psychicznym swoich dzieci, dlatego angażujemy ich w planowanie edukacji i terapii. W tej relacji najważniejsza jest otwarta komunikacja!

W Tukan Terapeutycznym Punkcie Przedszkolnym skupiamy się także na tym, żeby pomóc dzieciom płynnie przejść z przedszkola do rzeczywistości szkolnej – zależy nam na tym, żeby każde z nich było wyposażone w zestaw niezbędnych umiejętności, które pomogą im odnaleźć się w swojej grupie rówieśniczej.

Dzieci ze spektrum autyzmu inaczej widzą i odczuwają świat dlatego potrzebują specjalnego podejścia terapeutycznego, które zapewniamy w naszej placówce :-)

Pomagamy dzieciom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu osiągnąć swój pełny potencjał.

Postaw krok w kierunku budowania lepszej przyszłości dla swojego dziecka i rodziny zadzwoń do nas teraz!

Galeria zdjęć (7)

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

Placówka ma wolne miejsca
place