west

star   (-)

Informacje na temat placówki

Nasza filozofia

Każde dziecko jest wyjątkowe – każde do prawidłowego rozwoju potrzebuje dopasowanych do swoich potrzeb i możliwości form i metod pracy. Indywidualne podejście jest niezbędne do stworzenia prawdziwie przyjaznej, rodzinnej atmosfery, która zapewni maluchom poczucie bezpieczeństwa i doda chęci do poznawania świata.

Nasze przedszkole

Zaczarowany Zakątek jest przedszkolem terapeutycznym powstałym w szczególności z myślą o dzieciach w spektrum autyzmu.

Chcemy zapewniać naszym podopiecznym warunki idealne do rozwoju indywidualnego, a także do pracy w grupie pod okiem wykwalifikowanych, prowadzących fachowe terapie specjalistów.

Priorytetem jest dla nas rozwój kompetencji społecznych i potrzeb komunikacji z drugim człowiekiem. Wspieramy rozwój poznawczy i pracujemy nad samodzielnością naszych podopiecznych.

Placówka

Zaczarowany Zakątek to miejsce, w którym dzieci mają dostęp do bezpiecznych, komfortowych sal do terapii indywidualnej oraz zajęć grupowych – wszystkie są wyposażone we wspomagające ich rozwój pomoce i materiały edukacyjne.

W placówce znajdują się także: w pełni wyposażona sala Terapii Integracji Sensorycznej, Sala doświadczania świata, tablica i podłoga interaktywna, stołówka oraz ogrodzony plac zabaw.

Żywienie

W Zaczarowanym Zakątku uwzględniamy dietę bezmleczną, bezglutenową i bezcukrową[DS1] [DS2] .

W naszej pracy stosujemy:

rozwijanie komunikacji alternatywnej i wspomagającej AAC (Augmentative and Alternative Communication) w tym PECS (Picture Exchange Communication System),

-krąg polisensoryczny,

-elementy Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne,

-metodę rozwijania percepcji wzrokowej wg Marianny Frostig,

-elementy metody „Dobrego Startu” prof. Marty Bogdanowicz,

-programy aktywności „Świadomość ciała, kontakt i komunikacja” Marianny i Christophera Knill,

-stymulację sensoryczną wg Carla Delecato,

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

Placówka ma wolne miejsca
place