west

Prywatne
star   5.0(1 opinia)

Informacje na temat placówki

"Marchewkowe Pole" kształtujemy opierając się o metody pedagogiki Marii Montessori, przeplatane z metodologią Waldorfską. Nasi podopieczni są dla nas najważniejsi - wspieramy i pomagamy im na każdym kroku harmonijnego rozwoju, aby mogli stać się samodzielnymi, pełnymi wiary we własne możliwości ludźmi gotowymi do dalszej drogi życia w społeczeństwie.

Grupy

Nasi wychowankowie podzieleni są na cztery grupy. Dzięki wymieszaniu wiekowemu starsze dzieci uczą się dbania o młodsze, natomiast młodsze podpatrują starszych i zdobywają wiedzę poprzez ich naśladowanie.

W grupach wspieramy przede wszystkim naukę szacunku do innych, współdziałania z innymi i wzajemnej pomocy . Pomagamy najmłodszym rozpoznawać swoje emocje, nazywać je i wyrażać - a w rezultacie radzić sobie z nimi. Każdy problem rozwiązujemy na spokojnie, wykazując się jak największą empatią i zrozumieniem.

Nasze grupy:

- Półnutki - grupa dzieci od 3 do 6 roku życia, polsko-angielska, w której najważniejsze są zapewnienie podopiecznym poczucia bliskości oraz budowanie relacji z innymi, a także światem. W tej grupie muzyka gra "pierwsze skrzypce", pomagając w rozwoju dzieci na każdej płaszczyźnie: fizycznej, psychicznej i intelektualnej.

- Skrzypki - grupa dzieci od 3 do 6 roku życia, polsko-angielska, zapewniająca podopiecznym szczególne poczucie bezpieczeństwa i stawiająca na wzajemny szacunek i bliskość natury. Codzienne spacery i częste wizyty pod naszym ulubionym dębem pozwalają podopiecznym uwrażliwiać się na otaczające ich piękno świata.

- Śpiewaki - grupa dzieci od 3 do 6 roku życia, polsko-angielska, tutaj głównym sposobem spędzania czasu jest ruch - odwiedziliśmy już chyba wszystkie place zabaw, lasy i łąki w okolicy. Ciekawość i praca twórcza to również cechy definiujące Rubinki.

- Szafirowa - grupa dzieci od 3 do 6 roku życia, polsko-angielska, stawiająca na pierwszym miejscu szacunek do drugiego człowieka oraz możliwość wyrażania swojego własnego zdania. Uczymy dialogu, dzięki któremu podopieczni wspólnie podejmują decyzje dotyczące grupy i sali.

Wyposażenie

Wszelkie pomoce naukowe, które posiadamy wykonane są z naturalnych materiałów - drewna, tkanin czy papieru. Mają za zadanie uczyć poprzez zabawę, czyli w sposób jak najbardziej odpowiedni dla najmłodszych.

Proces nauki zaczyna się od przekazaniu dziecku instrukcji od nauczyciela, który później już nie ingeruje bez potrzeby, dając malcowi możliwość samodzielnego rozwiązywania zadań.

Budynek

Budynek naszego przedszkola został zaprojektowany z myślą o potrzebach dzieci. Posiadamy cztery przestronne sale, a każda z nich wyposażona jest w pełen zestaw pomocy i materiałów naukowych Montessori.

Otaczają nas cudowne tereny zielone - lasy i łąki - od zalewu Zakrzówek dzieli nas krótki spacer, podobnie z Górką Pychowicką i Bulwarami Wiślanymi, gdzie często chadzamy na spacery.

sports_martial_arts
Joga
O jodze (tłumaczonej na słowo "łączyć") mówi się powszechnie, że to trening ciała i duszy. Pochodzi ze Wschodniej filozofii, zlokalizowanej dokładnie w Indiach. To tam powstał cały system jednoczenia woli z ciałem - co wyraża się właśnie w pozycjach (asanach) i stanach jogi.
pets
Dogoterapia
Dogoterapia (kynoterapia) to jedna z najpopularniejszych form terapii z udziałem zwierząt. Polega ona na włączeniu odpowiednio dobranego, przeszkolonego psa w proces rehabilitacji lub leczenia dzieci i osób dorosłych cierpiących z powodu różnorodnych problemów.
translate
Bardzo długi tytuł zajęć, który powinien przesunąć wszystko podobno w dół i uniemożliwić usunięcie tego lub pozostałych zajęć dodatkowych
Karate tradycyjne jest sztuką samoobrony , która wykorzystuje wyłącznie i w najbardziej skuteczny sposób ciało ludzkie. Znajdują w nim zastosowanie głównie techniki bloków, ciosów, uderzeń i kopnięć, w połączeniu z innymi powiązanymi z nimi ruchami”.

Placówka obecnie prowadzi rekrutację

Opinie i ocena rodziców

star
5.0
star
5.0

Czystość

Jedzenie

starstarstarstarstar

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

Placówka ma wolne miejsca
place