west

Prywatne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Przedszkole Akademia Bajkowa Dolina we Wrocławiu działa od 2007 roku!

Przygotujemy Twoje dziecko do odnoszenia sukcesów, poprzez rozwijanie w nim ciekawości otaczającego je świata, spostrzegawczości i wrażliwości na innych. U nas będzie mogło uczyć się i poznawać życie poprzez zabawę – indywidualną oraz z innymi. Nie dopuścimy do tego, żeby kiedykolwiek poczuło się samotne!

Nauczymy Twojego malucha radzenia sobie z pojawiającymi się na jego drodze trudnościami – w przyjaznej, bezpiecznej atmosferze dowie się, jak radzić sobie z emocjami i ze stresem.

Co charakteryzuje Bajkową Dolinę?

🏰 Nowoczesny, przystosowany do potrzeb maluchów wystrój przedszkola.

🏰 Przestronne, klimatyzowane sale, wyposażone w oczyszczacze powietrza, lampy UV i ozonatory.

🏰 Placówka znajdująca się w spokojnej okolicy, daleko od hałasu i zgiełku miasta.

🏰 Kameralne grupy – do 15 dzieci – pozwalające na indywidualne podejście do potrzeb każdego z maluchów.

🏰 Pełna zaangażowania, wykwalifikowana kadra, dbająca o to, aby codziennie stwarzać dzieciom nowe szanse rozwoju.

🏰 Własny plac zabaw.

🏰 Darmowy pobyt dla 6-latków.

🏰 Dostępne diety dla alergików, zgodne z zaleceniami dietetyków.

🏰 Częste organizowanie wycieczek, uroczystości z okazji świąt, bali karnawałowych, widowisk teatralnych oraz koncertów.

🏰 Prowadzona w zaprzyjaźnionej stajni nauka jazdy konno.

Galeria zdjęć (9)

Udogodnienia w placówce

meeting_room
Gabinety specjalistyczne
ac_unit
Klimatyzacja
Oczyszczacze powietrza
phone_iphone
Aplikacja mobilna
tungsten
Lampy Bakteriobójcze
outlined_flag
record_voice_over
Logopedia

Przykładowy plan dnia

06:45 - 08:15
Schodzenie się dzieci
Schodzenie się dzieci w sali lub w ogrodzie, zabawy indywidualne, zaaranżowanie otwartych sytuacji wychowawczo-dydaktycznych, pozostawienie dzieciom możliwości wyboru i inicjatywy. Inspirowanie do spontanicznej działalności zabawowej. zdolnym.
08:20 - 08:30
Zabawy ruchowe integrujące całą grupę, czynności higieniczne, praca dyżurnych
08:30 - 09:00
Śniadanie, przestrzeganie zasad dobrego wychowania podczas spożywania posiłku, ćwiczenie umiejętności posługiwania się sztućcami, mycie zębów.
09:00 - 09:45
Zajęcia dydaktyczne
Zajęcia dydaktyczne w ramach realizacji programu wychowania przedszkolnego z całą grupą i w małych zespołach. Nabywanie umiejętności przez działanie, stwarzanie sytuacji edukacyjnych stymulujących wszechstronny rozwój dziecka. Organizowanie środowiska inspirującego podejmowanie zabaw tematycznych, dydaktycznych, badawczych i ruchowych. Wspieranie działań twórczych podczas kontaktu dzieci ze sztuką, muzyką i literaturą w miarę możliwości korzystanie z potrzeb specjalistów.
09:45 - 10:25
Zabawy swobodne wynikające z zainteresowań dzieci w sali lub w ogrodzie.
10:25 - 10:35
Czynności samoobsługowe w szatni, wdrażanie do samodzielności.
10:35 - 11:50
Wspólne zabawy
Pobyt na powietrzu. Zabawy dowolne i organizowane przez nauczycielki w małych grupach, rozmowy indywidualne, prace porządkowe, zabawy na sprzęcie terenowym, obserwacje przyrodnicze, spacery, wycieczki, zabawy ruchowe organizowane z całą grupą, dobór zajęć uzależniony jest od pogody i pory roku; Uczenie zasad postępowania warunkujących bezpieczeństwo dziecka w budynku, w ogrodzie i poza terenem przedszkola. Wykorzystywanie i tworzenie okazji do poznawania rzeczywistości przyrodniczej.
11:50 - 12:10
Czynności samoobsługowe w szatni, zabiegi higieniczne w łazience, przygotowanie do obiadu.
12:10 - 12:40
Obiad, przestrzeganie zasad dobrego wychowania podczas spożywania posiłku, ćwiczenie umiejętności posługiwania się sztućcami
12:40 - 14:15
Czynności samoobsługowe- przygotowanie do leżakowania . Leżakowanie: słuchanie muzyki relaksacyjnej i literatury dziecięcej itp.
14:15 - 14:30
Czynności higieniczne, przygotowanie do podwieczorku
14:30 - 15:00
Podwieczorek, przestrzeganie zasad dobrego wychowania podczas spożywania posiłku, ćwiczenie umiejętności posługiwania się sztućcami
15:00 - 17:00
Organizowanie różnorodnych zabaw, jako stymulatora rozwijania aktywności dziecka w sali lub na powietrzu. Praca indywidualna oraz dydaktyczno – wyrównawcza w sali lub w ogrodzie. Praca z dzieckiem zdolnym. Organizowanie warunków do twórczej aktywności poprzez udział w zajęciach dodatkowych prowadzonych przez specjalistów.

Angielski
meeting_room
Ceramika
pedal_bike
Nauka jazdy konno – zajęcia w pobliskiej stadninie koni
Religia – dla chętnych

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Karola Darwina 19, 52-415 Wrocław