west

Punkt przedszkolny
star   (-)

Informacje na temat placówki

Nasze przedszkole jako pierwsze w Suwałkach zaczęło pracować z dziećmi metodą Marii Montessori. Naszym priorytetem jest uczenie ich samodzielności – dlatego chcemy tworzyć dla nich przestrzeń, w obrębie której każdego dnia będą mogły podejmować się nowych wyzwań bez obawy o to, że ktoś będzie je oceniał lub porównywał do innych.

Wiemy, że każdy maluch rozwija się we własnym tempie, a także ma swoje potrzeby. Tworząc grupy mieszane wiekowo pozwalamy młodszym dzieciom uczyć się pewnych umiejętności od starszych kolegów, natomiast starszym pokazujemy jak ważne i dobre jest opiekowanie się młodszymi. W ten sposób tworzymy w naszym przedszkolu atmosferę współpracy.

Nasze zajęcia

Zajęcia w naszym przedszkolu odbywają się w formie indywidualnej – wedle reguł pedagogiki Montessori. Każdy maluch ma możliwość pracy na dowolnie przez siebie wybranych pomocach dydaktycznych (zaprojektowanych lub zaadaptowanych przez Marię Montessori), obejmujących pięć działów kształcenia, czyli życie codzienne, sensorykę, język, matematykę i kulturę.

🐝 Życie codzienne – polega na korzystaniu z pomocy, dzięki którym maluchy odwzorowują sytuacje domowe, takie jak sprzątanie, gotowanie, ubieranie się czy składanie ubrań.

🐝 Sensoryka – dzieci mają możliwość poznawania świata za pomocą zmysłów.

🐝 Język – z naszymi podopiecznymi pracujemy w dwujęzyczności, dlatego w naszym przedszkolu maluchy uczą się pisania i czytania zarówno po polsku, jak i angielsku.

🐝 Matematyka – zaczynamy od przeliczania na żetonach, aby stopniowo zwiększać trudność rachunków; do nauki dołączamy także zmysł dotyku, używając do tego szorstkich cyferek.

🐝 Kultura – obejmujący wiele zagadnień dział pomagający maluchom poznać świat, kontynenty, zwierzęta czy tradycje Polski oraz innych krajów.

Po ukończeniu Pracowitych Pszczółek…

…dzieci mają naprawdę szeroko zakrojony zasób wiedzy – o wiele szerszy niż w przypadku absolwentów przedszkoli konwencjonalnych. Dzieje się tak dlatego, że uczą się w swoim własnym tempie i w zgodzie z tym, co je tak naprawdę interesuje.

Jednak nie sama wiedza jest tutaj najważniejsza. Najważniejsze jest to, że dzieci uczą się u nas komunikacji – po opuszczeniu murów naszego przedszkola są w stanie mówić o swoich potrzebach, a także słuchać o potrzebach innych z należytą empatią i szacunkiem.

Galeria zdjęć (10)

Udogodnienia w placówce

restaurant_menu
Catering
local_parking
Parking
stroller
Podjazd dla wózków
directions_run
local_florist
Własny ogród
outlined_flag

Przykładowy plan dnia

06:00 - 08:30
Przychodzenie dzieci do przedszkola
08:00 - 08:30
Śniadanie
08:30 - 11:30
Praca własna z materiałem, zajęcia indywidualne
11:30 - 11:45
Krąg, omówienie bieżących wydarzeń (święta, tradycje) pogody, ważnych wydarzeń w grupie
11:45 - 13:15
Spacer/plac zabaw
13:30 - 14:00
Obiad
14:00 - 14:20
Relaks, głośne czytanie
14:20 - 17:00
II praca własna
15:00 - 15:20
Podwieczorek

Placówka obecnie prowadzi rekrutację

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

Placówka ma wolne miejsca
place