west

Integracyjne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Przedszkole Niepubliczne z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie mieści się w zabytkowym budynku, usytuowanym przy ulicy Wolności 88. Dyrektorem i organem prowadzącym przedszkole od 1 września 2010 r. jest mgr Agnieszka Cygan (poprzednio dyrektor Przedszkola Publicznego z Oddziałami Integracyjnymi). Jako placówka integracyjna funkcjonujemy od 2003 r. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie diagnostyki dzieci posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. Tworzymy IPET-y w oparciu o standaryzowane narzędzia diagnostyczne.

Przedszkole jest bardzo dobrze przygotowana do pełnienia funkcji placówki integracyjnej. Posiadamy wypracowane procedury organizacji integracji w przedszkolu. Funkcjonalne i estetycznie urządzone sale zabaw i zajęć dla dzieci, sale do terapii indywidualnej, bardzo duży ogród połączony z ekologicznym placem zabaw, pozwalają na właściwą organizację pobytu dziecka w przedszkolu. Jesteśmy otwarci na sugestie i potrzeby dzieci oraz ich Rodziców. Badamy opinię naszych klientów w celu dostosowania naszych działań w taki sposób, aby 100% zainteresowanych było zadowolonych z usług świadczonych przez naszą placówkę. Przyjmujemy dzieci na diecie.

Przedszkole w ofercie ma wiele zajęć rozwijających. Dzieci mogą korzystać z:

– rytmiki,

– gimnastyki prowadzonej metodą W.Sherborn

– zajęć logopedycznych dla dzieci z zaburzeniami i wadami wymowy,

– religii,

– opieki psychologa,

– rewalidacji indywidualnej,

– zajęć prowadzonych metodą Dennisona

– arteterapii – biofeedbacku,

-codziennej nauki języka angielskiego.

Nauczycielki zatrudnione w przedszkolu posiadają kwalifikacje w zakresie wychowania przedszkolnego, logopedii, psychologii, terapii pedagogicznej oraz pedagogiki specjalnej. Ustawicznie doskonalą swój warsztat pracy, uczestnicząc w kursach, szkoleniach, studiach wyższych. Praca z dziećmi jest dla nich pasją. Psycholog przedszkolny służy pomocą nie tylko dzieciom ale także ich rodzicom. W każdy ostatni piątek miesiąca rodzic ma prawo uczestniczyć w zajęciach swojego dziecka prowadzonych w tym dniu. Dla rodziców prowadzone są tablice informacyjne, na których nauczycielki codziennie wywieszają informację o tym czego w danym dniu dziecko się nauczyło lub jaką umiejętność posiadło. Dodatkowo maja dostęp do codziennych relacji zamieszczanych w aplikacji LiveKid. W przedszkolu istnieje możliwość wypożyczenia książek zarówno dla dziecka jak i dla rodzica. Dzieci biorą udział w wielu konkursach o zasięgu przedszkolnym, gminnym i ogólnopolskim.

Nauczycielki wspomagają rozwój dzieci, zwracając szczególną uwagę na ich wrodzone zdolności, predyspozycje, potencjał, kierując się uniwersalnymi wartościami. W trakcie codziennych zajęć nauczycielki rozbudzają i rozwijają zainteresowania dzieci plastyką, muzyką, literaturą, teatrem, tańcem.

Programy realizowane w przedszkolu są dopuszczone do użytku przez dyrektora przedszkola.

Galeria zdjęć (2)

terapeuta Biofeedback, terapia taktylna
Marta - Avatar
Marta
nauczyciel języka angielskiego i terapeuta SI
Ania - Avatar
Ania
logopeda
Agnieszka - Avatar
Agnieszka
nauczyciel w grupie najstarszej
Paulina - Avatar
Paulina
nauczyciel w grupie średniej
Monika - Avatar
nauczyciel w grupie Pszczółek
Patrycja - Avatar
Patrycja
nauczyciel w grupie najmłodszych Żabekk
Basia - Avatar
Basia
wicedyrektor ds rewalidacji, nauczyciel wspomagający

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

Placówka ma wolne miejsca
place