west

Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Tworzymy przedszkole oparte na chrześcijańskich fundamentach, które pozwolą dzieciom trwale oprzeć się na Bogu jako Osobie, budując w sobie i wokół siebie Boże Królestwo.
Pragniemy stworzyć odpowiednie warunki, w których każde dziecko odnajdzie dla siebie drogę, właściwą dla jego rozwoju, zgodnie z jego zainteresowaniami, potrzebami, możliwościami i tempem rozwoju. Poprzez utrwalanie więzi rodzinnych, pogłębianie miłości do swojego miasta, regionu i Ojczyzny pragniemy, by dziecko na trwałe związało się z polską kulturą i jej katolickimi tradycjami. Podejmujemy różnorodne formy współpracy z rodzinami naszych wychowanków, której nadrzędnym celem jest dobro dziecka, jego harmonijny i wszechstronny rozwój we wszystkich obszarach.
W bogactwie literatury dla najmłodszych, odkrywamy piękno dziecięctwa Bożego, jego wielkość i ważność w relacjach do Boga Ojca i drugiego człowieka. Rozwijamy u dzieci twórcze dyspozycje muzyczne wypływające z piękna i bogactwa ukrytego w słowie śpiewanym. Stwarzamy możliwość bezpośredniego kontaktu z muzyką. Kształtujemy wrażliwość słuchową i umiejętność odbierania muzyki. Stwarzamy warunki, zachęcamy i wspomagamy, by kształtować wrażliwych i aktywnych odbiorców muzyki. Poznając bogactwo świata fauny i flory i wnikając w tajemnice świata stworzonego przez kochającego Ojca, wdrażamy do odpowiedzialności, szacunku i miłości do stworzenia i Stwórcy. Od najmłodszych lat ukazujemy właściwą drogę wzrastania, kształtowania osobowości i uczenia się bycia chrześcijaninem w najbliższym otoczeniu.

Absolwenci naszego przedszkola to dzieci otwarte, twórcze, komunikatywne, przygotowane do podjęcia obowiązków na kolejnym szczeblu edukacji. Znają siebie i swoje możliwości, akceptują odrębność innych, potrafią odnaleźć się w nowej sytuacji, rozwiązują problemy, dążą do osiągnięcia sukcesu i radzą sobie z porażkami. Zajęcia wychowawczo – opiekuńczo - dydaktyczne dostosowane są do możliwości rozwojowych dzieci i prowadzone są na wysokim poziomie.
Dzieci mają stworzone warunki do twórczego działania, przyswajają ważne umiejętności przydatne w życiu dorosłego człowieka. Przedszkole zapewnia opiekę, wychowanie w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa. Dzieci mają możliwość samorealizacji i aktywnego odkrywania swoich możliwości. Dzięki bogatej ofercie zajęć dodatkowych rozwijają swoje zainteresowania wzbogacając wiedzę o otaczającym świecie. Wychowankowie mają w nauczycielach wsparcie, a ci każdemu dziecku zapewniają podmiotowe traktowanie i dbają o jego wielostronny rozwój.
Nauczyciele w naszym przedszkolu współpracują ze sobą i dzielą się zdobytą wiedzą. Nauczycielki znają potrzeby i zainteresowania dzieci oraz posiadają umiejętność atrakcyjnego prowadzenia zajęć. Konstruują ciekawe i bogate oferty zabaw i zadań, są dobrze przygotowane merytorycznie i metodycznie. Poszukują innowacyjnych rozwiązań, mają wysokie kwalifikacje, pracują z pasją ciągle doskonaląc swoje umiejętności.
Przedszkole ściśle współpracuje z rodzicami, uwzględnia ich potrzeby i oczekiwania. Angażuje rodziców do pracy na rzecz przedszkola. Rodzice są naszymi sojusznikami, a działania nasze są skoordynowane. Wszyscy pracownicy naszej placówki współdziałają ze sobą. Tworzą przyjazną atmosferę, dzięki której dzieci czują się akceptowane i bezpieczne. Nasze przedszkole ciągle doskonali swoją bazę dydaktyczną i lokalową. Sale wyposażone są w nowoczesny sprzęt, nowe meble, pomoce dydaktyczne i piękne zabawki. Nasz plac zabaw zaspokaja potrzeby ruchowe dzieci na świeżym powietrzu i zachęca do zabawy. Przedszkole jest zarządzane w sposób sprawny i nowoczesny, a pracownicy mają satysfakcję ze swojej pracy :)

Galeria zdjęć (6)

Przykładowy plan dnia

Schodzenie się dzieci
Zabawy dowolne
Praca indywidualna z dzieckiem o szczególnych potrzebach edukacyjnych, zabawy ruchowe, czynności samoobsługowe
Śniadanie
Zajęcia zorganizowane realizujące podstawę programową
Spacery, wycieczki, zabawy ruchowe, zabawy dowolne wynikające z inicjatywy dzieci, praca indywidualna z dzieckiem o szczególnych potrzebach edukacyjnych, zabawy na placu zabaw, czynności samoobsługowe
Obiad
Leżakowanie
Zajęcia dodatkowe, czynności samoobsługowe
Podwieczorek
Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań
Porządkowanie sali, zabawy w ogrodzie przedszkolnym, rozchodzenie się dzieci

sports_martial_arts
Zajęcia taneczne
Dwa razy w tygodniu – 30 zł
translate
Logopedia
Raz w tygodniu – 50 zł
translate
Dwa razy w tygodniu – koszt pokrywa przedszkole!
language
Raz w tygodniu – 15 zł
directions_run
Zajęcia sportowe – KANGUR
Raz w tygodniu – koszt 40 zł

Placówka obecnie prowadzi rekrutację

Nasza kadra

s. Tymoteusza - Avatar
s. Tymoteusza

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

Placówka ma wolne miejsca
place