west

Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Ala ma kota to sieć przedszkoli oferujących dwujęzyczną edukację dla dzieci. W każdym przedszkolu dzieci mają kontakt z językiem angielskim przez większość pobytu, dzięki obecności nauczyciela mówiącego wyłącznie po angielsku. Przedszkola oferują bogatą ofertę zajęć dodatkowych o profilu artystycznym i sportowym, takich jak ceramika, judo, szachy, taniec, prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Kadra przedszkola składa się z ponad 130 zaangażowanych, wykształconych i oddanych nauczycieli, specjalistów i pracowników. Posiłki są przygotowywane na miejscu przez doświadczonych kucharzy, a jadłospisy układa dietetyk. Przedszkola wdrażają własne projekty, m.in. ekologiczne, eksperymenty, podwórkowe zabawy, bajki terapeutyczne, dyżurni. Przedszkola Ala ma kota zapewniają profesjonalną opiekę dzieciom w wieku od 10 miesięcy do 3 lat w swoich żłobkach, które są wpisane do Rejestru żłobków prowadzonego przez Prezydenta m.st Warszawy. W żłobkach dzieci uczą się siadania, chodzenia, mówienia, jedzenia, zabawy i nawiązywania kontaktów z otoczeniem. Oferta żłobkowa obejmuje ćwiczenia i zabawy ruchowe, zajęcia przy muzyce, zajęcia logopedyczne, plastyczne, a także zajęcia wyciszające, takie jak czytanie bajek, indywidualna zabawa maluszków, odpoczynek czy pobyt na świeżym powietrzu. Posiłki w żłobkach są ustalane indywidualnie z rodzicami. Przedszkola Ala ma kota wdrażają filozofię Montessori, NVC (Nonviolent Communication) i AP (Attachment Parenting), kładąc nacisk na indywidualne cechy dziecka, aktywność i kreatywność, stymulowanie całościowego rozwoju, budzenie motywacji wewnętrznej, rozwijanie samodzielności i wiary we własne siły, rozwijanie wszystkich sfer osobowości, kształtowanie postaw wzajemnej pomocy bez rywalizacji oraz naukę pracy w zespole. Praca w grupach montessoriańskich opiera się na zasadach swobodnego wyboru, porządku, ograniczenia, stopniowania trudności i transferu, własnego działania i powtarzania oraz samokontroli. Przedszkola Ala ma kota zapewniają doskonałe przygotowanie do szkoły, a codzienne zajęcia odbywają się pod okiem dwóch nauczycieli - polsko- i anglojęzycznego.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Franciszka Klimczaka 1, 02-797 Warszawa