west

Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Przedszkole Calineczka to miejsce, które stawia na tworzenie drugiego domu dla dzieci. Placówka ta nie jest zwykłym przedszkolem, ale miejscem, gdzie dzieci mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo, a rodzice mogą mieć pewność, że ich pociechy są w dobrych rękach. Przedszkole oferuje przyjazny proces adaptacji, który odbywa się w towarzystwie rodzica, uwzględniając indywidualne potrzeby dziecka. Dzięki temu dzieci mogą zbudować bezpieczną więź z nauczycielem oraz przedszkolem. W Calineczce realizowany jest program adaptacyjny Instytutu Małego Dziecka w Poznaniu „Wsparcie na starcie“. Przedszkole kładzie duży nacisk na pełnowartościowe odżywianie. Posiada własną kuchnię, w której panie Monika i Danusia samodzielnie przygotowują wszystkie dania. Dzieci mają dostęp do świeżych, owocowo-warzywnych przekąsek, wody oraz niesłodzonych herbatek. W Calineczce dzieci uczestniczą w wielu zajęciach dodatkowych, takich jak nauka języka angielskiego, hiszpańskiego, zajęcia sportowe, nauka gry w szachy, taniec i rytmika. Organizowane są również ciekawe wycieczki i współpraca ze specjalistami. Przedszkole stawia na dialog, współpracę i przestrzeń edukacyjną. Najważniejsze są pozytywne relacje z dzieckiem oraz jego rodzicem. Każda rodzina jest traktowana indywidualnie, ceniąc sobie otwartość i szczerość płynące ze wzajemnej relacji. Przedszkole Calineczka to miejsce, gdzie każde dziecko ma codziennie tysiąc pomysłów, które może realizować. Sale przedszkolne to ogromna przestrzeń na stworzenie pałacu dla księżniczki, szpitala dla przyszłych lekarzy, czy statku pirackiego. Wszystko zależy tylko od ochoty i wyobraźni dzieci. Przedszkole Calineczka to miejsce, które wspiera wewnętrzną motywację dzieci do zdobywania wiedzy o świecie i działania, opierając się na najnowszej wiedzy i Mądrej Edukacji.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Bracka 18, 41-205 Sosnowiec