west

Klub malucha / dziecięcy
star   (-)

Informacje na temat placówki

Witamy serdecznie na stronie naszego Przedszkola Niepublicznego „Domowe Przedszkole”. Mamy nadzieję, że znajdą tu Państwo poszukiwane przez Was informacje. Jeśli marzysz o tym, by Twój maluszek był w miejscu, w którym: lubi przebywać, dobrze się czuje, dużo się śmieje, nie płacze, rozwija się i rozkwita, jest otoczony troskliwą opieką, zapisz swojego maluszka do ”Domowego Przedszkola”! Doświadczenie i miłość do Dzieci sprawiły, że oddajemy Państwu przedszkole świadczące doskonałe usługi edukacyjne dla najmłodszych. Jako niepubliczna placówka dokładamy wszelkich starań, by jakość i zadowolenie zarówno Państwa, jak i Waszych dzieci były jak największe. Zapraszamy! Nasza oferta skierowana jest do wszystkich Rodziców i Opiekunów Prawnych Dzieci, którzy chcą zapewnić swoim pociechom bezpieczną i fachową opiekę, pomoc i serdeczność a także dobrą zabawę oraz naukę. W naszym przedszkolu przyjmujemy Dzieci od 2,5 do 6 lat. Przedszkolakami będzie zajmowało się grono wykwalifikowanych pedagogów, którzy zorganizują pobyt dziecka stosownie do jego wieku i potrzeb, stopnia rozwoju i predyspozycji. Zadbamy o to, aby każda spędzona chwila w Przedszkolu była dla Państwa pociechy czasem spędzonym w sposób aktywny, atrakcyjny i pożyteczny. Podążając za tempem rozwoju i potrzebami każdego Dziecka, dokonamy wszelkich starań aby wybierać elementy tych metod nauki i zabawy, które w danej chwili są dla dziecka najlepsze; w ten sposób zapewniamy optymalne warunki do nauki i rozwoju. Ważne jest dla Nas, aby każde dziecko osiągało jak najlepsze wyniki w rozwoju intelektualnym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym. Warunki lokalowe: budynek o pow. 217 m2 - bardzo dobre warunki lokalowe (duże słoneczne, dobrze wyposażone i estetycznie urządzone sale zajęć), duży ogród z placem zabaw dla dzieci, ambitną, kompetentną i wykwalifikowaną kadrę, realizowaną "Podstawę programową wychowania przedszkolnego", bogatą ofertę zajęć dodatkowych, dobrą opiekę, wychowanie i wszechstronny rozwój dziecka, przyjazną, serdeczną atmosferę, atrakcyjne metody nauczania, uwzględniając przy tym indywidualne podejście do każdego dziecka, promocję zdrowego stylu życia (zdrowa żywność, wycieczki, spacery, wyjazdy), zajęcia dostosowane do możliwości, zainteresowań i potrzeb dzieci oraz oczekiwań rodziców, kalendarz imprez, wydarzeń i uroczystości przedszkolnych (teatrzyki, pokazy, spotkania z ciekawymi ludźmi). Dzieciom: ładne, estetyczne wyposażone sale zabaw, interesujące i różnorodne zajęcia edukacyjne i zabawy, liczne imprezy, uroczystości przedszkolne, wyjścia i spotkania z ciekawymi ludźmi, udział dzieci w konkursach, w przeglądach, spotkaniach i uroczystościach organizowanych przez placówki i instytucje lokalne, dobre i solidne przygotowanie dziecka do nauki w szkole, duży i bezpieczny ogród z placem zabaw, smaczne domowe posiłki zgodne z zasadami zdrowego żywienia. Rodzicom: bieżącą wymianę spostrzeżeń na temat rozwoju dziecka, pomoc i wsparcie rodziców w działaniach wychowawczych, zajęcia i zabawy integracyjne z udziałem rodziców. Co jest dla nas ważne? dbamy o odpowiednie warunki dla harmonijnego rozwoju uczuć, myślenia, umiejętności społecznych fantazji i wyobraźni dziecięcej, rozwijamy dbałość o własne zdrowie i higienę osobistą wdrażamy do samodzielności, dbania o ład i porządek, dbamy o bezpieczeństwo dzieci wpajając im zasady i przestrzegając ich wyrabiamy zwinność i sprawność ruchową rozwijamy umiejętność zgodnego współżycia i współdziałania w grupie, kształtujemy podstawowe powinności moralne, dostarczamy doświadczeń do nabywania umiejętności rozumienia, słuchania i mówienia, kształtujemy umiejętności logicznego myślenia i zdobywania orientacji w zakresie podstawowych pojęć matematycznych, kształtujemy wrażliwość muzyczną i plastyczną, tworzymy warunki do poznawania i zdobywania wiedzy o świecie społecznym, przyrodniczym i technicznym, ukazujemy piękno przyrody i uczymy dostrzegania, odkrywania, odbierania i przeżywania wrażeń estetycznych, kształtujemy u dzieci poczucie przynależności społecznej do rodziny, grupy rówieśniczej i wspólnoty narodowej, tworzymy warunki do osiągnięcia pełnej gotowości szkolnej. Praca wychowawczo-dydaktyczna i opiekuńcza prowadzona jest w oparciu o: podstawę programową wychowania przedszkolnego, program wychowania przedszkolnego, plany miesięczne dla poszczególnych grup, program działań adaptacyjnych, program współpracy z rodzicami.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

1 Maja 33, 97-320 Wolbórz