west

Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Przedszkole “Kacperkowy Światek” w Bydgoszczy usytuowane jest przy ulicy Wielorybiej 18. Dyrektorem przedszkola jest Adriana Nowak mgr nauczania początkowego z wychowaniem przedszkolnym. Placówka posiada bardzo dobre warunki lokalowe. Funkcjonalne, i estetycznie urządzone sale zabaw i zajęć, duży i atrakcyjny plac zabaw. Atutem naszego położenia jest pobliski las do którego często wybieramy się z naszymi podopiecznymi. Obecnie w przedszkolu funkcjonuje 7 grup dzieci od 2,5-6 lat. Nauczyciele pracujący w placówce posiadają kwalifikacje w zakresie wychowania przedszkolnego, logopedii, psychologii oraz pedagogiki specjalnej. Ustawicznie doskonalą swój warsztat pracy, uczestnicząc w kursach, szkoleniach, studiach wyższych. Praca z dziećmi jest dla nas pasją. Przedszkole stara się być otwarte na środowisko w którym funkcjonuje, biorąc udział w przeglądach i konkursach urządzanych przez inne placówki. Mamy możliwość rozwijać, wspomagać i kształtować umiejętności dzieci także ze specjalnymi potrzebami. Działania naszego przedszkola ukierunkowane są na wszechstronny rozwój dziecka, który zgodny jest z jego potencjałem, potrzebami i możliwościami. Pragniemy aby nasi wychowankowie byli bezpieczni, zdrowi, kochani i szanowani. By byli ludźmi otwartymi na siebie i innych, twórczy, gotowi na sukces, ale również przygotowanymi do zniesienia porażki. Oferujemy szeroki wachlarz zajęć rozwijających talenty, zainteresowania, kreatywność. Są to między innymi: joga, zajęcia sportowe, taneczne, sensoryczne, rzeźbiarskie, spotkania z alpakami, kickboxing, robotyka i kodowanie. Nowoczesne metody pracy uczą myślenia, stawiania hipotez i wyciągania wniosków. Częste wycieczki przyczyniają się do głębszego doświadczania świata wszystkimi zmysłami oraz kształtują samodzielność. Na koniec edukacji przedszkolne proponujemy wycieczkę dwudniową dla naszych podopiecznych, która jest niesamowita przygodą i niezapomnianym wspomnieniem. Dążymy do tego aby nasi wychowankowie traktowali przedszkole jako miejsce spełniających się marzeń, jak drugi dom.

Udogodnienia w placówce

audiotrack
restaurant_menu
Catering
local_florist
Własny ogród
record_voice_over
Logopedia

Placówka obecnie prowadzi rekrutację

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

Placówka ma wolne miejsca
place