west

Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Przedszkole Niepubliczne i Żłobek „Kolorowy Świat” to miejsce przyjazne dziecku, dla którego zrobimy wszystko, aby czuło się tu szczęśliwie, akceptowane i bezpieczne. Nasze przedszkole jest placówką całoroczną, zapewniającą opiekę, wychowanie dzieciom w wieku od 2,5 do 6 lat. Jest ona czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 6.30 do 16.30 z wyjątkiem ustawowych dni świątecznych. Kadrę pedagogiczną stanowią młode, energiczne i pełne pomysłów młode nauczycielki, legitymujące się dyplomami studiów wyższych lub zawodowych. Wszystkie panie posiadają niezbędne kwalifikacje do pracy w przedszkolu. Wiele z nich posiada również dodatkowe kwalifikacje, rozszerzające ofertę pracy przedszkola. W naszym programie wspieramy rozwój fizyczny, poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci. Realizujemy program „Dzieciaki w akcji” opracowany w oparciu o najnowsze osiągnięcia neurodydaktyki. Nauczamy polisensorycznie, bazujemy na naturalnej ciekawości poznawczej dzieci, wspieramy a nie wyręczamy, uczymy samodzielności i kreatywności w działaniu. Pracujemy Metodą Dobrego Startu Marty Bogdanowicz. Dzięki jednoczesnemu rozwijaniu funkcji wzrokowych, słuchowo-językowych, dotykowo-kinestetycznych i motorycznych oraz koordynacji między nimi bardzo dobrze przygotowujemy dzieci do złożonych czynności czytania i pisania. Placówka oferuje szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, takich jak piłka nożna, karate, akrobatyka, robotyka, mażoretki, język angielski, zajęcia rozwijające kompetencje matematyczne oraz nauka gry na pianinie. Dodatkowo, przedszkole zapewnia indywidualne zajęcia specjalistyczne dla dzieci objętych kształceniem specjalnym i wczesnym wspomaganiem rozwoju, takie jak zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, terapia logopedyczna/neurologopedyczna, rehabilitacja, terapia SI, alpakoterapia oraz zajęcia z psychologiem. Przedszkole dysponuje nowoczesną bazą lokalową, która obejmuje bezpieczne otoczenie oddalone od ruchliwej ulicy z dogodnym dojazdem, budynek otoczony zielenią, duże przestronne sale, plac zabaw, miasteczko ruchu drogowego, szklarnię przedszkolaka, kuchnię – posiłki przygotowywane na miejscu, salę gimnastyczną, gabinet terapii logopedycznej, gabinet terapii psychologicznej oraz salę do zajęć rewalidacyjnych. Placówka kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo dzieci, wprowadzając procedury bezpieczeństwa SARS-CoV-2, które można pobrać ze strony internetowej. Przedszkole Niepubliczne i Żłobek „Kolorowy Świat” to miejsce, gdzie każde dziecko znajdzie coś dla siebie i będzie mogło rozwijać swoje pasje i zainteresowania w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Bolesława Prusa 35, 64-100 Leszno