west

Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Magiczny Świat Dziecka to przedszkole i żłobek, które oferują najwyższą jakość opieki i edukacji dla dzieci w wieku przedszkolnym. Placówka działa na podstawie ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty oraz rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 10 stycznia 2008 r. Przedszkole jest otwarte w godzinach 6.30-18.00 i nadzór nad nim sprawuje Biuro Edukacji Narodowej oraz Państwowa Inspekcja Sanitarna. Realizuje ono podstawę programową zatwierdzoną przez MEN oraz indywidualny, autorski program nauczania dostosowany do profilu placówki. Posiada odbiór straży pożarnej pod względem bezpieczeństwa pożarowego oraz odbiór inspekcji sanitarnej, co gwarantuje odpowiednie warunki sanitarne i higieniczne. Placówka oferuje bogaty pakiet zajęć z integracji sensorycznej, dysponując trzema salami dydaktycznymi oraz salą terapeutyczną, w której dzieci mogą uzyskać fachową pomoc specjalistów takich jak psychologowie, logopedzi, pedagodzy, fizjoterapeuci i terapeuci SI. Sale dydaktyczne są pomalowane w stonowane kolory, aby dbać o komfort sensoryczny dzieci. Przedszkole kładzie nacisk na edukację językową, rozwój psychofizyczny dzieci oraz wczesne wykrywanie ich ukrytych talentów. Żłobek Magiczny Świat Dziecka oferuje zabawy edukacyjno-wychowawczo-rozwojowe w kameralnej atmosferze. Plan zajęć i zabaw jest ustalany przez Dyrektora Edukacyjnego w porozumieniu z gronem pedagogicznym i dostosowywany do wieku oraz indywidualnych potrzeb dzieci. Podczas zabawy dzieci mają możliwość odkrywania i poznawania świata muzyki i tańca, zdobywania nowych umiejętności poprzez zajęcia plastyczne, kąciki tematyczne i artystyczne, a także poznawania podstaw języka angielskiego. Po intensywnych zajęciach dzieci mają czas na odpoczynek, podczas którego czytane są książeczki, opowiadane bajki i słuchana muzyka relaksacyjna. Celem pracy żłobka jest naturalny rozwój dziecka, a placówka robi wszystko, by uczyć dzieci poprzez zabawę, doskonaląc przy tym ich umiejętności i rozwijając talenty. Magiczny Świat Dziecka posiada oddziały przedszkolne w Legionowie, Rzeszowie i Warszawie Tarchomin oraz oddziały żłobkowe w Legionowie i Warszawie Tarchomin. Placówka zdobyła również wyróżnienie w plebiscycie ORŁY, co świadczy o jej wysokiej jakości usług.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Strużańska 2f, 05-119 Legionowo