west

Prywatne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Inspiracją do stworzenia takiego miejsca były nasze dzieci, jednym słowem najważniejsze osoby dla Nas na świecie. Przedszkole zostało wpisane w 2009 roku do ewidencji placówek niepublicznych na terenie gminy Lubicz pod numerem 04. W 2017 roku dokonano kolejnego wpisu tym razem do rejestru żłobków i klubów dziecięcych pod numerem 3/2017 na terenie gminy Lubicz. Jesteśmy przedszkolem i żłobkiem specjalizującym się w dwujęzycznym nauczaniu polsko-angielskim. Projekt ten został stworzony z myślą o tym, aby nauka języka obcego nie była zarezerwowana jedynie dla elity. Stanowi on innowacyjne podejście, mające wzbogacić umiejętności językowe dzieci. Nasi nauczyciele tworzą sytuacje sprzyjające naturalnemu komunikowaniu się w języku obcym, dbając o to, aby proces nauki przebiegał nieświadomie. Naszym głównym celem jest uczynienie nauki języka obcego dostępną i przyjemną dla każdego dziecka, eliminując elitarny charakter tego procesu. Odnajdziecie nas na oficjalnej stronie Urzędu Gminy Lubicz. Co nas wyróżnia? Język angielski: Nauczanie polsko-angielskie polega na codziennych zajęciach i zabawach prowadzonych przez lektorów, którzy jednocześnie posiadają uprawnienia nauczycieli edukacji przedszkolnej. Edukacja: Systematyczna edukacja wspomagająca rozwój psychofizyczny dziecka. Zabawa I Opieka: Optymistyczna, pełna pasji edukacja oparta na zabawie i troskliwej opiece. Zajęcia Dodatkowe: Bogaty pakiet zajęć dodatkowych. Poznawanie Świata: Wychowanie przez sztukę i stała współpraca z grupami artystycznymi. Wyjścia dzieci do ciekawych miejsc pracy w dzielnicy: poczta, targowisko, apteka, fryzjer, sklep spożywczy, szewc, krawcowa. Kontakt Z Rodzicami: Udział dzieci w zajęciach integracyjnych i zajęciach otwartych, wspólne świętowanie: Dzień Babci i Dziadka, Bal karnawałowy, Dzień Mamy i Taty, inne… Co zapewniamy: Przygotowanie wszystkich dzieci do podjęcia nauki w szkole, Kształcenie samodzielności życiowej, Rozwijanie umiejętności społecznych, emocjonalnych i intelektualnych, Kształcenie nawyków kulturalnych i higienicznych, Kształtowanie sprawności fizycznej, Kształcenie umiejętności porozumiewania się w języku angielskim, Rozwijanie zdolności i zainteresowań, Budowanie w dzieciach wiary w siebie i swoje możliwości, Indywidualne traktowanie dzieci i ich potrzeb, Pomoc logopedyczną i psychologiczną, Udział w życiu kulturalnym, Kontakt z językiem angielskim w naturalnych sytuacjach życia codziennego. Metody Nauczania: CLIL (Content and Language Integrated Learning), Metoda Total Physical Response, Metoda audiowizualna, Metoda komunikacyjna, Metoda ruchu rozwijającego W. Sherborne, Metoda Dennisona (kinezjologia edukacyjna), Pedagogika zabawy, Metoda opowieści ruchowej wg J. C. Thulina, Elementy stymulacji polisensorycznej wg pór roku, Metoda „odimienna” Ireny Majchrzak, Elementy metody Batti Strauss, Bajki relaksacyjne, Techniki plastyczne, Dziecięca matematyka, Elementy dramy. Zajęcia dodatkowe: Warsztaty sensoryczne dla dzieci, Warsztaty Mały Badacz, Warsztaty Mały Majsterkowicz, Warsztaty Małego Konstruktora, Warsztaty Plastyczne Eko Sztuka, Warsztaty Kreatywnych Zabaw Plastycznych, Warsztaty Tańca dla dzieci, Warsztaty Kulinarne, Piłka Nożna, Religia, Zajęcia Logopedyczne, Zwierzoterapia.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Toruńska 4A, 87-162 Grębocin