west

Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Przedszkole „Chatka Małolatka” w Stargardzie otworzyło swe drzwi dla najmłodszych 1 września 2011 roku. Budynek przy ulicy Ceglanej 14 został zmodernizowany i przystosowany dla dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat. Dzieci bawią się i uczą w pięciu salach, do dyspozycji mają bardzo duży ogród, który jest wyposażony w plac zabaw. Właścicielki tego przedszkola pragną, aby dzieci czuły się w nim jak w domu, aby panowała w nim miła i serdeczna atmosfera. Przedszkole „Chatka Małolatka” chce wspomagać dziecko miłością, dobrym słowem, nie naginać go i nie krytykować, bo jak powiedział B. Wrocławski „W dzieciństwie niewiele zależy od nas samych, wiele zaś od tych, którzy są z nami.” Praca z dziećmi opiera się na założeniach m.in: pedagogiki Marii Montessori. Metoda ta umożliwia dzieciom współdziałanie, pokazuje na czym polega wzajemna pomoc, uwrażliwia na potrzeby innych, dzieci uczą się wzajemnego szacunku dla człowieka, jego pracy. Rozwijają się społecznie, w atmosferze przyjaźni, otwartości, wzajemnej pomocy, poznają empatyczne sposoby porozumiewania się, kształtują takie cechy jak: troskliwość, opiekuńczość, wrażliwość, cierpliwość. Wykorzystujemy w swojej pracy z dziećmi nowatorskie metody nauczania m.in.: Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Pedagogika zabawy „Klanza”, Techniki parateatralne: drama, teatrzyk kukiełkowy, pacynkowy, zabawy paluszkowe, Zabawy i ćwiczenia relaksacyjne. Naszych nauczycieli cechuje: - autentyczna, mądra miłość do dzieci, - szacunek do dzieci i ich rodziców, - postawa życzliwości, - poszanowania cudzej godności, - cierpliwość, - opanowanie, - skromność. Nasza Placówka „Chatka Małolatka” jest przedszkolem, którego państwo szukacie. Nie zastąpimy wprawdzie Mamy ani Taty, ale zapewnimy Państwa dzieciom najlepszą opiekę pedagogiczną, oraz zaspokoimy potrzeby indywidualne Waszych dzieci tak aby czuły się u nas domowo, radośnie i bezpiecznie.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Ceglana 14, 73-110 Stargard