west

Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Niepubliczne Przedszkole Edukacyjno – Rehabilitacyjne „Odrodzenie” rozpoczęło swoją działalność 1 września 2001 roku. Od tego czasu, główną ideą placówki jest „RADOŚĆ DZIECKA W PRZEDSZKOLU I W DOMU”. Przedszkole przyjmuje dzieci w wieku od 2,5 lat do 9 roku życia, obejmując edukacją przedszkolną dzieci z opóźnieniem psycho-ruchowym, autyzmem lub z niepełnosprawnością sprzężoną, w tym choroby genetyczne, metaboliczne, mózgowe porażenie dziecięce i inne. Dzieci są podzielone na dwie grupy rozwojowe, a w ramach przedszkola prowadzone jest Wczesne Wspomaganie Rozwoju. Podstawą zgłoszenia dziecka do przedszkola jest wniosek rodziców lub prawnych opiekunów dziecka, a warunkiem przyjęcia jest orzeczenie poradni psychologiczno-pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego. Istnieje możliwość przyjęcia na zajęcia dziecka 2-letniego po indywidualnym uzgodnieniu. Dzieci z terenu miasta Katowic mają zapewniony bezpłatny transport na zajęcia terapeutyczne, a przyjmowane są do placówki w trybie całorocznym. Przedszkole oferuje różnorodne metody pracy terapeutycznej, w tym EEG biofeedback, terapię zabawą, zabawy dydaktyczne ogólnorozwojowe, terapię polisensoryczną, elementy komunikacji AAC oraz terapię wspierającą skierowaną do rodziców i opiekunów dzieci. W ramach przedszkola prowadzone są także zabawy tematyczne, konstrukcyjne, dydaktyczne, relaksacyjne, zajęcia związane z higieną otoczenia, zajęcia uczące podstawowych zasad bezpieczeństwa, zabawy muzyczno-ruchowe, zapoznawanie dzieci ze środowiskiem, zajęcia stymulujące rozwój intelektualny dziecka, ćwiczenia logopedyczne, zabawy integracyjne, muzykoterapia, elementy terapii Snoezelen oraz elementy Ruchu Rozwijającego W. Sherborne. Metody terapii pedagogicznej obejmują alternatywne metody komunikacji, wczesną naukę czytania wg J. Cieszyńskiej, techniki terapii behawioralnej, stymulację polisensoryczną według pór roku, elementy integracji sensorycznej, elementy metody M. Montessori, pedagogikę zabawy oraz metodę Dobrego Startu M. Bogdanowicz. Zajęcia dydaktyczne prowadzone są przez oligofrenopedagogów: mgr Monikę Pluszczykova oraz mgr Małgorzatę Binkowską. Wszystkie dzieci są objęte opieką specjalistów, w tym lekarzy neurologów, lekarzy rehabilitacji medycznej, psychiatry, psychologów, logopedów, muzykoterapeuty i fizjoterapeutów. Przedszkole zapewnia kompleksową opiekę pielęgniarską oraz posiada własny transport z wykwalifikowanym personelem.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Radockiego 280, 40-645 Katowice