west

Niezweryfikowana
Niepubliczne
placeholder

Niepubliczne Przedszkole Sióstr Antoninek im Matki Założycielki Innocenty Katarzyny Rzadkiej

Niezweryfikowana
Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

NIepubliczne Przedszkole Sióstr Antoninek im Matki Założycielki Innocenty Katarzyny Rzadkiej to placówka edukacyjna zlokalizowana w Wieluniu, w województwie łódzkim. Przedszkole nosi imię Matki Założycielki Innocenty Katarzyny Rzadkiej, co podkreśla jego związek z tradycją i wartościami chrześcijańskimi. Placówka jest prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Opieki Społecznej św. Antoniego, co nadaje jej specyficzny charakter i misję wychowawczą. Przedszkole jest niepubliczne, co oznacza, że działa na zasadach prywatnych, ale jest dostępne dla dzieci i młodzieży z okolicy. Placówka nie posiada specyficznego profilu, co oznacza, że jest otwarta na dzieci o różnych potrzebach edukacyjnych i wychowawczych. Przedszkole znajduje się w powiecie wieluńskim, w gminie Wieluń, co czyni je łatwo dostępnym dla mieszkańców tego regionu. Adres przedszkola to 3-go Maja 5, 98-300 Wieluń, a kontakt telefoniczny można uzyskać pod numerem 0438418044. Przedszkole nie posiada własnej strony internetowej ani adresu e-mail, co może utrudniać kontakt elektroniczny. Placówka jest zlokalizowana w centralnej części Wielunia, co ułatwia dojazd zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Przedszkole oferuje standardowy program edukacyjny dla dzieci w wieku przedszkolnym, zgodny z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. W ramach programu dzieci uczestniczą w zajęciach dydaktycznych, zabawach i aktywnościach rozwijających ich umiejętności społeczne, emocjonalne i fizyczne. Placówka dba o wszechstronny rozwój dzieci, oferując różnorodne zajęcia dodatkowe, takie jak zajęcia plastyczne, muzyczne, ruchowe i językowe. Przedszkole stawia również duży nacisk na wychowanie w duchu wartości chrześcijańskich, co jest realizowane poprzez codzienne modlitwy, uczestnictwo w mszach świętych oraz naukę religii. Kadra pedagogiczna przedszkola składa się z wykwalifikowanych nauczycieli, którzy posiadają odpowiednie wykształcenie i doświadczenie w pracy z dziećmi. Nauczyciele są zaangażowani w rozwój swoich podopiecznych, dbając o indywidualne podejście do każdego dziecka. Przedszkole współpracuje również z rodzicami, organizując regularne spotkania i konsultacje, aby wspólnie dbać o rozwój i dobrostan dzieci. Placówka posiada odpowiednie zaplecze dydaktyczne i rekreacyjne, w tym sale zabaw, sale dydaktyczne oraz plac zabaw na świeżym powietrzu. Wszystkie pomieszczenia są dostosowane do potrzeb dzieci, zapewniając im komfort i bezpieczeństwo. Przedszkole dba również o zdrowie i higienę swoich podopiecznych, oferując zdrowe posiłki przygotowywane na miejscu oraz dbając o regularne badania i profilaktykę zdrowotną. W ramach działalności przedszkola organizowane są również różnorodne wydarzenia i uroczystości, takie jak Dzień Dziecka, Mikołajki, jasełka, pikniki rodzinne i wycieczki edukacyjne. Wszystkie te działania mają na celu integrację społeczności przedszkolnej oraz wzbogacenie doświadczeń dzieci. Przedszkole Sióstr Antoninek to miejsce, gdzie dzieci mogą rozwijać się w atmosferze miłości, szacunku i akceptacji, przygotowując się do dalszej edukacji i życia społecznego.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

3 Maja 5, 98-300 Wieluń