west

Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Rehabilitacja to zwykle żmudny i długotrwały proces, jednak niewątpliwie warto poświęcić na nią swój czas. Pozwala ona bowiem znacznie zwiększyć sprawność oraz samodzielność dziecka. Aby tak się stało, rehabilitacja dzieci Bielsko musi przebiegać pod okiem odpowiednio wykwalifikowanego specjalisty. Może to być neurolog prywatnie Warszawa, ale także specjalista z innej dziedziny w zależności od schorzenia. Konieczne są także uprzednie dokładne badania, jak USG bioderek Tychy i wiele innych. Dzięki temu często udaje się często znacząco zminimalizować problemy zdrowotne, a nawet całkowicie je zlikwidować. Rehabilitacja dzieci Bielsko Biała wskazana jest dla dzieci z wszelkimi zaburzeniami rozwoju. Zalecana jest także dzieciom z problemami neurologicznymi takimi jak nerwica Warszawa, ortopedycznymi oraz genetycznymi. Często rehabilitacja dzieci Bielsko polega także na profilaktyce zaburzeń psychoruchowych, w przypadku pacjentów zdrowych. Istnieje wiele różnych metod wykorzystywanych w rehabilitacji. Ich użycie jest zależne od konkretnego schorzenia. Do najpopularniejszych metod należą: - masaże - rehabilitacja w wodzie - kinezyterapia - dogoterapia - hipoterapia - terapia integracji sensorycznej (w skrócie SI) - artterapia - psychoterapia - metoda Vojty (w przypadku niemowląt) - metoda NDT Bobath (w przypadku niemowląt) Ze względu na miejsce odbywania rehabilitacji, wyróżnia się kilka jej trybów: rehabilitacja domowa, rehabilitacja ambulatoryjna, turnus rehabilitacyjny dla dzieci z pobytem oraz turnus rehabilitacyjny bez pobytu. Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci są formą rehabilitacji szczególnie wartą uwagi. Odbywają się zwykle w ciekawym otoczeniu, wśród innych dzieci, co wpływa korzystnie na naukę kompetencji społecznych. Zwykle są dość obciążające finansowo, jeśli jednak ktoś może sobie na nie pozwolić, na prawdę warto z nich skorzystać. Ogromnym plusem jest to, że rodzic ma szanse poznać innych rodziców i ich dzieci, zmagające się z podobnymi problemami. Ma to zbawienny wpływ na psychikę. Dodatkowo podczas turnusów można poddać się różnym zabiegom, których wykonanie nie odbywa się w trybie rehabilitacji domowej. Przykładem jest choćby mikropolaryzacja mózgu, stymulująca jego korę.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

Pułtuska 53D, 05-140 Serock