west

Niepubliczne
star   (-)

Informacje na temat placówki

Pozytywne Inicjatywy to grupa organizacji zajmujących się szerokimi działaniami na rzecz rozwoju lokalnych społeczności, zwłaszcza poprzez tworzenie instytucji edukacyjnych i opiekuńczych. Ich celem jest zapewnienie dostępu do szerokiej oferty bezpłatnej lub niskopłatnej opieki i edukacji opartej na nowoczesnych metodach i narzędziach. W swoich działaniach opierają się na zasadzie otwartości i współpracy, starając się rozwijać i kształtować kreatywność, przedsiębiorczość oraz wrażliwość na los innych. Organizacja prowadzi różnorodne działania obejmujące osoby należące do różnych grup wiekowych i środowisk. Ich celem jest wyposażenie w konkretne narzędzia będące realną odpowiedzią na pojawiające się potrzeby. W prowadzonych przez Pozytywne Inicjatywy placówkach dzieci i młodzież mają możliwość wszechstronnego rozwoju w atmosferze otwartości i tolerancji oraz wzajemnego szacunku opartego na wartościach. Nauczyciele i wychowawcy starają się kierować rozwojem uczniów tak, by pobudzać w nich kreatywność i umiejętność zastosowania wiedzy teoretycznej w praktyce. Jako kluczowy impuls poznawczy uznają bezpośrednie doświadczenie wychowanków. Pozytywne Inicjatywy prowadzą także działania społeczne, wierząc głęboko w ideę społeczeństwa obywatelskiego opartego na współdziałaniu osób i instytucji. Inicjatywy te kierowane są do osób, którym grożą różnego rodzaju wykluczenia, takich jak osoby bezrobotne, osoby z wyzwaniami czy osoby starsze, pracując na rzecz ich aktywizacji i integracji. Organizacja przygotowuje i realizuje projekty, których celem jest rozwój umiejętności i poszerzenie wiedzy osób chcących pogłębiać swoje kompetencje, dając im możliwości znalezienia atrakcyjniejszych ofert na rynku pracy. Pozytywne Inicjatywy współpracują z wieloma partnerami, w tym z miastem Gdańsk, Politechniką Gdańską, Uniwersytetem Gdańskim, Gminą Puck, Polską Akcją Humanitarną oraz Gdańskim Uniwersytetem Medycznym. Organizacja jest otwarta na potencjał i doświadczenie innych, prowadząc stałą współpracę przy realizacji wspólnych projektów. Dodatkowo, Pozytywne Inicjatywy zachęcają do przekazywania 1,5% podatku na rzecz organizacji, co wspiera ich działania na rzecz lokalnych społeczności.

Opinie i ocena rodziców

star
0.0
star
0.0

Czystość

Jedzenie

star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Twoje dziecko uczęszcza do tej placówki lub miałeś z nią kontakt?

place

aleja Lipowa 3, 84-100 Puck